‘Sağlık profesyonelleri yetiştiriyoruz’

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Diş Hekimliği Fakültesi’ni ziyaret etti

‘Sağlık profesyonelleri yetiştiriyoruz’

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Diş Hekimliği Fakültesi’ni ziyaret etti

‘Sağlık profesyonelleri yetiştiriyoruz’
15 Eylül 2020 - 15:46

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel fakülte ziyaretlerine ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi ile devam etti.
 
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlter Ünlükaplan ve Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz’ın da eşlik ettiği Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’i ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. D. Serdar Toroğlu karşıladı. Fakülte binasını gezen Prof. Dr. Tuncel, kuruluş ve eğitim çalışmaları hakkında Dekan Prof. D. Serdar Toroğlu’dan bilgi aldı.
Rektör Prof. Dr. Tuncel, Çukurova Üniversitesi’nin nitelikli sağlık profesyonelleri yetiştiren bir üniversite olduğuna vurgu yaparak geleneksel hekimliğin uygulayıcısı her ne kadar tek kişi de olsa, bu tek kişinin yetişmesinde sahne arkasında birçok bireyin rol aldığını hatırlattı. Sağlık çalışanlarının yetişmesinde adeta “küçük bir ordu” bulunduğunu belirten Prof. Dr. Tuncel, idealist akademisyenlerle donanmış her diş hekimliği fakültesinin nihai amaçlarından birisinin de kaliteli sağlık hizmeti sunabilen yeterli ve yetkin hekimi yetiştirebilmek olduğunu ifade etti.
 
Rektör Prof. Dr. Tuncel daha sonra, Prof. Dr. Toroğlu ve ilgili bölüm başkanlarıyla poliklinikleri gezerek Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan tedbirler ve eğitim çalışmalarını yerinde inceledi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum