Sahte estetikçi kuaför sır oldu

Cezaevinden yaklaşık bir yıl önce kaçan Soner Gülnaz’ın yakalanması için emniyet müdürlüğüne yazı yazıldı

Sahte estetikçi kuaför sır oldu

Cezaevinden yaklaşık bir yıl önce kaçan Soner Gülnaz’ın yakalanması için emniyet müdürlüğüne yazı yazıldı

 Sahte estetikçi kuaför sır oldu
19 Ekim 2019 - 09:27

Adana'da internetten kendisini "estetik uzmanı doktor" olarak tanıtıp aralarında hemşirenin de olduğu biri erkek 4 kişiye dudak dolgusu ve botoks yaptığı gerekçesiyle 6 yıl hapis cezasına çarptırılan ve başka suçtan tutuklu bulunduğu cezaevinden kaçan kuaförün "taksirle yaralama" suçundan yargılanmasına devam edildi.
Adana 3. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, hırsızlık suçundan 5 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle Ağrı Patnos Açık Cezaevi İnfaz Kurumunda hükümlüyken 28 Kasım 2018'de cezaevinden kaçan Soner Gülnaz gelmedi.
Müşteki hemşire Merve Keleş ve avukatı da mazeret göstererek duruşmaya katılmadı. Hemşire Keleş’in avukatının, geçen celse, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesinden hemşirenin yaralanmasıyla ilgili gönderilen ve müvekkilinin yüzünde sabit iz niteliği bulgusunun olmadığının belirtildiği rapora itiraz ettiği ve ‘dudaklarda oluştuğu belirtilen fonksiyon bozukluklarının işlev yitimi, işlevde sürekli zayıflama olup olmadığı konularında’ yeniden rapor aldırılmasını istediği öğrenildi. 
Mahkeme hakimi, hakkında yakalama kararı çıkartılan sanık Soner Gülnaz’ın akıbetinin Emniyet Müdürlüğü’ne sorulmasına karar verip duruşmayı sanık hakkındaki yakalama kararının devamına ve eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

2 KEZ CEZAEVİNDEN KAÇTI
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde hemşire olarak çalışan Merve Keleş, 2017 yılının nisan ayında kendisini medikal estetik doktoru olarak tanıtan kuaför Soner Gülnaz'a dudak dolgusu yaptırmıştı. Gülnaz'ın bu işleminin ardından dudakları aşırı derecede şişen Keleş, tedavi altına alınmıştı.
Hemşire Keleş'in şikayeti ve medyada olayın yer alması üzerine Soner Gülnaz'ın Z.U, G.S. ve eşi C.S'ye de dudak dolgusu ve botoks yaptığı ortaya çıkmıştı.
Yapılan soruşturma sonunda Gülnaz hakkında, "Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'a muhalefet" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.
Daha sonra sanıkla ilgili "dolandırıcılık" ve "taksirle yaralama" suçlarından 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle 2 ayrı dava daha açılarak tüm davalar birleştirilmişti.
Yargılama safhasında, hırsızlık suçundan hakkındaki kesinleşmiş 5 yıl 3 ay hapis cezası nedeniyle Adana Açık Ceza İnfaz Kurumundan kaçan sanık yakalanmış ve Ağrı’nın Patnos ilçesindeki açık cezaevine nakledilmişti.
Adana 3. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan sanığa, Merve Keleş ve Zehra U'yu dudaklarına dolgu yaparak dolandırdığı gerekçesiyle 4 yıl, "Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunu'na muhalefet" suçundan da 2 yıl olmak üzere 6 yıl hapis ve 4 bin 100 lira da adli para cezası verilmişti.
Sanığın "taksirle yaralama" dosyası ise ayrılmıştı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum