ŞAMPİYON KARDEŞLER Dünyaya damga vuracak

Kickboks ve Muay Thai spor dallarında Dünya, Avrupa ve Balkan Şampiyonluklarını elde eden Ahmet Alpaslan, Lehize Hilal, Elif Aybike ve Ali Göktürk Benli yeni şampiyonlar yetiştiriyor

ŞAMPİYON KARDEŞLER Dünyaya damga vuracak

Kickboks ve Muay Thai spor dallarında Dünya, Avrupa ve Balkan Şampiyonluklarını elde eden Ahmet Alpaslan, Lehize Hilal, Elif Aybike ve Ali Göktürk Benli yeni şampiyonlar yetiştiriyor

 ŞAMPİYON KARDEŞLER Dünyaya damga vuracak
03 Mart 2021 - 08:43

HÜSEYİN SUNGUR
 
 
ADANA’NIN İSMİNİ DÜNYAYA DUYURDULAR
Adana’da Kickboks Muay Thai denince ilk akla gelen isimler arasında 4 kardeş yer alıyor. Ahmet Alpaslan Benli, Lehize Hilal Benli, Elif Aybike Benli ve Ali Göktürk Benli, Avrupa, Dünya ve Balkan Şampiyonalarında Türkiye’nin ismini duyururken, Milli marşımızı okutup Ayyıldızlı Bayrağımızı defalarca göndere çektirdiler.

4 KARDEŞ YENİ ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRİYOR
Kick Boks Muay Thai Milli Takım Antrenörlerinden Ahmet Alpaslan Benli ve kardeşi Avrupa Şampiyonu antrenör Lehize Hilal Benli ile birlikte 2012 yılında Fırtına Fıght Clup Spor Kulübü’nü açarak yeni sporcular yetiştirdiler. Kardeşleri Elif Aybike Benli ve Ali Göktürk Benli bu spor salonunda antrenman yaparak birçok şampiyonluklara imza attılar.

“MİLLİ TAKIMA SPORCULAR GÖNDERDİK”
Milli Takım Antrenörü 32 yaşındaki Ahmet Alpaslan Benli, kurdukları Fırtına Fıght Clup Spor Kulübü’nde birçok sporcu yetiştirdiklerini belirterek, “Milli Takıma bir çok sporcu verdik ve başarılı oldular. Kimisi Avrupa, kimisi Dünya, kimisi de Balkan Şampiyonu oldu. Şimdi Baraj Yolu İller Bankası karşısında açtığımız Gala 01 Fıght Clup Kulübü’nde de yeni sporcular yetiştirmeye başladık” diye konuştu.
 
PANDEMİ KURALLARINA UYGUN ANTRENMAN
Ahmet Alpaslan Benli, yeni açtıkları spor kulübünü kardeşleri ile birlikte çalıştırdıklarını belirterek, “Bizim buradaki en büyük amacımız sporcular yetiştirip yeni şampiyonlar ortaya çıkarmaktır. Kardeşlerimin 3’ü de Avrupa’da şampiyon olmuş sporcu ve antrenörlerdir. Ülkemizde olduğu gibi kentimizde de pandemi dönemi yaşandı ve spor kulüplerini olumsuz yönde etkiledi. Şu anda yaptığımız antrenmanlar maskeli ve pandemi kurallarına uyarak yapılmakta.” dedi.

“BABAMIZI ÖRNEK ALDIK”
Ahmet Alpaslan Benli 4 kardeş olarak babaları Mustafa Benli’yi örnek aldıklarını vurgulayarak, “Biz hep babamızı örnek aldık. Aslında çok şanslıydık. Hani derler ya; “Baba çınar ağacına benzer, meyvesi olmasa da gölgesi yeter” Bizim Babamız bize gölgeden çok daha fazlasını verdi. Dürüst olmayı Alın terini, helal kazancı, sevgiyi, saygıyı başkasına gösterdiğin saygıyı aslında kendine gösterdiğini mağrurlanmamayı, sıradanlığı, iyilikseverliği o öğretti. Babamızın bize öğrettiklerini bizler de sporcularımıza aktarıyor ve öğretiyoruz. Babamız Mustafa Benli ve annemiz Saime Benli bizlere büyük destek verdi, onların hakkını ödememiz imkansızdır” diye konuştu.
 
 
 
LEHİZE HİLAL BENLİ: SPORCULARIMIZA MÜSABAKA YAPTIRMALIYIZ
Milli sporcu ve Avrupa Şampiyonu 31 yaşındaki Lehize Hilal Benli, Pandemi döneminde kendileri ve sporcular açık alanda koşu yaparak antrenman yaptıklarını belirterek, “Şu anda pandemi koşullarına uyarak salonda sporcularımıza antrenman yaptırıyoruz. Ancak, sporcularımızı şampiyonalara hazırlayabilmemiz için yakın bir kentte müsabakalar düzenlenmesi ve sporcularımızın bu müsabakalarda kendilerini göstermeleri gerekiyor. Adana dışına gidebilmemiz için belediyelerin bizlere ve diğer spor kulüplerine araç desteği şart. Sporcuları müsabaka yaptırarak Avrupa ve Dünya şampiyonalarına hazırlayabiliriz” diye konuştu.
 
ELİF AYBİKE BENLİ GENÇ YAŞTA
BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTI
Benli Ailesinin ortancası olan 23 yaşındaki Elif Aybike Benli de başarılı olmak için çok çalıştığını bunun karşılığını da Avrupa ve Dünya Şampiyonu olarak gördüğünü belirtti. Kickboks ve Muay Thai’de her türlü başarıyı tattığını ifade eden Elif Aybike Benli, “Ağabeyim Ahmet Alpaslan Benli ve ablam Lehize Hilal Benli’nin büyük destekleriyle başarılı oldum. Onlar aynı zamanda benim antrenörlerimdir. Ağabeyime ve ablama bana verdikleri değer ve destek için teşekkür ediyorum. Şimdi en büyük amacım çalıştırdığımız sporcuların bizler gibi Dünya ve Avrupa Şampiyonu olmasıdır. Bunu başaracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu. Elif Aybike Benli

“BU ŞAMPİYONLUKLAR SİZİN İÇİN”
Elif Aybike Benli, şampiyon olduğu bir müsabaka sonrasında duygularını şöyle ifade ediyor: “Hiçbir şampiyona da şampiyon olmak manevi yönden bu kadar önemli olmamıştı. Her Ne kadar yanımda olamasalar da varlığını her an yanımda hissettiğim canım abim ve antrenörüm Alpaslan Benli ve şampiyonluğu herkesten çok hakeden aslan kardeşim Ali Göktürk Benli’ye tüm tecrübelerini önüme serip çok kısa sürede beni bu şampiyonaya çok iyi hazırlayan bir tanecik ablam Lehize Hilal Benli bu şampiyonluklar sizin için.”
 
 
ALİ GÖKTÜRK BENLİ: DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Benli kardeşlerin en küçüğü 22 yaşındaki Ali Göktürk Benli Dünya ve Avrupa 3.’lüğü elde ederken aynı zamanda Balkan şampiyonluğunu elde etmiş bir sporcu olarak spor salonunda antrenörlük yapıyor. Ali Göktürk Benli, spor salonunda şu anda 30 sporcu çalıştırdıklarını ifade ederek, “Biz hem antrenörlük yapıyor, hem de şampiyonalara hazırlanıyoruz. Daha çok başarılı olmak için daha çok çalışmalıyız” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum