ŞAMPİYONLAR SOKAĞA ATILIYOR

Yavuzlar Spor Salonu’nda 500’ün üzerinde genç ve çocuk spor yapıyor

ŞAMPİYONLAR SOKAĞA ATILIYOR

Yavuzlar Spor Salonu’nda 500’ün üzerinde genç ve çocuk spor yapıyor

ŞAMPİYONLAR SOKAĞA ATILIYOR
12 Mart 2018 - 09:57

Hüseyin SUNGUR

Yüreğir İlçesi Yavuzlar Mahallesi’nde Vehbi Necip Savaşan İlkokulu ile Yavuzlar Ortaokulu arasında yeralan mülkiyeti Milli Eğitim müdürlüğü’ne ait spor salonu yıkılacak, spor yapan 500’ün üzerinde sporcu spora son noktayı koyacak.

Yavuzlar Mahallesi’ndeki 3 okulun 500’ün üzerindeki lisanslı sporcusu yıkılacak spor salonunda judo, karate ve tekvando çalışarak hem başarılı sporcu oluyorlar, hem de Türkiye Şampiyonası’nda adından söz ettiriyorlar. Judo Teknik Direktörü kırmızı beyaz kuşak 6. Dan Yusuf Uncular nezaretinde antrenman yapan sporcular ile aileleri imza kampanyası başlatarak spor salonlarının yıkılmaması konusunda ilk adımı attılar.

Judo Teknik Direktörü Yusuf Uncular, Yavuzlar Spor Salonu’nun yaklaşık 30 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu ve burada binlerce sporcu yetiştiğini belirtti.

Yavuzlar Spor Salonu’ndan Türkiye şampiyonları çıktığını hatırlatan teknik direktör Yusuf Uncular, “Bu spor salonunda şimdiye kadar binlerce genç ve çocuk spor yaptı. Kimisi başarılı antrenör, kimisi başarılı sporcu, kimisi ise şampiyon oldu.. Yavuzlar Spor Salonu’nda halen Türkiye şampiyonları çıkmakta. Eğer bu salon yıkılırsa burada spor yapan gençlerin ve çocukların başka gidecek yerleri yok” diye konuştu.

Yavuzlar Spor Salonu’nda mahallede bulunan Vehbi Necip Savaşan İlkokulu, Yavuzlar Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulunda eğitim gören 500’ün üzerinde öğrencinin spor yaptığını dile getiren Uncular, “Okulların yanı sıra Yavuzlar Mahallesi’nde oturan gençler ve çocuklar da burada spor yapmaktalar. Veliler spor salonumuza çocuklarını büyük bir güven içerisinde göndermekteler. Bu salon sayesinde Adana’da judocu sayısında da artış oldu” şeklinde konuştu.

Yavuzlar Spor Salonu’nun yıkılarak yerine Yavuzlar Ortaokulu ek binasının yapılması planlandığını ifade eden teknik direktör Yusuf Uncular, “Burada spor yapan gençler ve çocuklar sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerini artırmakta. Daha da önemlisi bu çocuklarımız ulusal ve uluslararası müsabakalarda Adana’yı temsil ederken başarılara da imza attılar. Daha da önemlisi madde bağımlılığı ve suç işleme potansiyelinin en yoğun olduğu semtlerin başında gelen Yavuzlar Mahallesi bu spor salonu sayesinde bu illetten uzak dormasını ve topluma yararlı bireyler yetiştirmesini sağlamaktadır” dedi.

Judo Teknik Direktörü Yusuf Uncular, Yavuzlar Ortaokulu’na daha uygun bir alanda ek bina yapılmasını ve mevcut spor salonunun Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne sürekli tahsis edilmesini isteyerek, “İmza dilekçemizi sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’a ileteceğiz. Sayın valimizin bu konuya el atarak sporcularımızın ve şampiyon olmuş sporcuların antrenman yapmalarına olanak sağlayacak adımlar atacağına inanıyoruz. Tekrar edecek olursak bu salon yıkılırsa burada spor yapan sporcularımız sporu bırakmak zorunda kalacaktır. Çünkü, Yavuzlar Mahallesi’nde sporcuların evlerine yakın spor salonu yok. Veliler uzak yerlere çocuklarını göndermek istemiyorlar” şeklinde konuştu.