Sanata koronavirüs engeli

Sanata koronavirüs engeli

Sanata koronavirüs engeli
13 Mart 2020 - 09:33

PELİN ERKOCU
ADANA(GÜNAYDIN)- 
Kültür ve Turizm Bakanlığı, nisan ayı sonuna kadar Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne ait tüm sanatsal etkinliklerin ertelendiğini duyurdu. Bu kararla birlikte 22. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’de iptal edilmiş oldu. Adana Devlet Tiyatrosu da 14 Mart tarihinden itibaren perde kapatacak.

Yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle vatandaşın güvenliği için bakanlıkça alınan kararda şu ifadeler yer aldı;  “Tüm dünyada görülen koronavirüs nedeniyle 14 Mart Cumartesi gününden nisan ayı sonuna kadar Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne bağlı olarak gerçekleştirilecek tüm sanatsal etkinliklerimizin ertelenmesine karar verilmiştir. Sağlıklı ve sanat dolu günlerde milletimizin hizmetinde olma dileğiyle, 'önce sağlık' düsturuyla alınan kararı tüm kamuoyunun bilgisine sunarız"

Adana Devlet Tiyatrosu da konuyla ilgili olarak  "Genel Müdürlüğümüze bağlı olan Yerleşik Tiyatro Müdürlükleri ile turne sahnelerinde temsil edilmesi planlanan oyunlarımız, festivallerimiz ve yurtiçi - yurtdışı turnelerimiz ülkemizde görülen Korona virüsü (COVID-19) nedeniyle tedbir amaçlı olarak 14 Mart - 30 Nisan 2020 tarihleri arasında iptal edilmiştir" açıklamasını yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum