Sarıçam Kent Konseyi toplandı

Sarıçam Kent Konseyi toplandı

Sarıçam Kent Konseyi toplandı
14 Ocak 2020 - 16:30

Sarıçam Kent Konseyi 3. seçimli olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Sarıçam Belediyesi Meclis Salonundaki toplantıya Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Kent Konseyi Başkanı İbrahim Akyürek ve kent protokolü katıldı. STK üyeleri ve mahalle muhtarları da genel kurulda hazır bulundular.
Sarıçam Kent Konseyi Başkanı İbrahim Akyürek’in açılış konuşmasını yaptığı toplantıda “Birlikte yaşadığımız ilçemizde birlikte düşünme, çalışma ve ortak yönetim anlayışını geliştirme konusunda çok mesafe aldığımız kanaatindeyim.” dedi.
Başkan Akyürek “Toplumumuzun her kesimini Yunus’un sevgisi, Mevlana’nın hoşgörüsü ile kucaklıyoruz. Çok konuşmak değil iş yapmak için yoldayız. Bunun içinde konseyimiz bir çalışma platformudur. Bu konsey tüm vatandaşlarımızın kendini ifade edebileceği bir çatı ve şemsiyedir. Burası siyaset ve menfaat çatışmalarının yeri değil herkesin fikir, düşünce ve proje geliştirdiği bir platformdur” dedi.
Sarıçam Kent Konseyinin 2020 seçimli olağan kurulunda Başkanlığa İbrahim Akyürek’in yeniden seçildi. Toplantıda yönetim kurulunda Alper Pişkin, Cumali Yakan,  Ayla  Emrahoğlu, Doç. Dr. Elife Hatun Kılıçbeyli , Dr. Fatih Kaya,  Prof. Dr. Hatice Çubukçu, Mahmut Nimet Dalkır, Mehmet Bilbek gibi tanınmış isimler de yer aldı.
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ,Kent Konseyi kapanış konuşmasında, bir şehirde yaşayan herkesin sorumluluğu ve hayalleri olduğunu söyledi. Kent Konseyi’nin bu sorumluluk ve hayallere ev sahipliği yaptığını vurgulayan Uludağ, “Kent yaşamına sunduğu katkılar nedeniyle kent konseylerinin gelişmesi noktasında elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Çünkü kentler hepimizin. Kentlerde şuan bizler yaşıyoruz; gelecekte ise çocuklarımız, torunlarımız, bizden sonraki nesiller yaşayacak." dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum