Savcı, arazi cinayetine müebbet istedi

Savcı, arazi cinayetine müebbet istedi

Savcı, arazi cinayetine müebbet istedi
02 Aralık 2019 - 17:26

Haydar ŞENGÜL
 
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana’da arazi anlaşmazlığı nedeniyle komşusu Sabit Akbaş’ı av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen Semih Kulata ilgili cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasını verdi, sanığın müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.
Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu Semih Kulata, öldürülen Sabit Akbaş'ın eşi Sibel Akbaş ve tarafların avukatları katıldı. Duruşmada, müşteki Akbaş’ın ifadesi alındı. Akbaş, sanıktan şikayetçi olduğunu belirterek, “Ölen benim eşimdir, olayı görmedim. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum” dedi.
Dava dosyasında başka araştırılacak husus olmaması nedeniyle mahkeme savcısı esas hakkındaki mütalaasını verdi. Savcı, mütalaasında, sanık hakkında her türlü şüpheden uzak kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı gerekçesiyle sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine müebbet hapis cezası ile cezalandırılması gerektiğini söyledi. Savcı, sanığın eylemini yoğun suç kastı ve soğukkanlı bir şekilde gerçekleştirdiğini de belirterek verilecek cezada alt sınırdan uzaklaşılması ve haksız tahrik indirimi uygulanmamasını istedi.
Tarafların avukatları esas hakkındaki savunmalarını hazırlamak için süre isterken sanık Semih Kulata ise eski savunmalarını tekrarladığını belirterek, “Sabit Akbaş traktörüyle üzerime doğru geldi. Kaçabildiğim kadar kaçtım. Bana küfredip 'çekin gidin' dedi. Eğilip eline bir şey aldığını gördüm. Ben de arabamın içinde bulunan ruhsatsız tüfeğimle hedef gözetmeksizin 30 metreden ateş ettim" dedi.
Mahkeme heyeti, sanık Semih Kulata’nın tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı karar için ileri bir tarihe erteledi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum