Şehide veda

Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Ercan Sanca'nın kız kardeşinin “4 aydır yüzüne hasret kaldım, onu son bir kez öpeyim” diye ağıt yakması herkesi ağlattı

Şehide veda

Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Ercan Sanca'nın kız kardeşinin “4 aydır yüzüne hasret kaldım, onu son bir kez öpeyim” diye ağıt yakması herkesi ağlattı

Şehide veda
03 Haziran 2019 - 10:07

 
HAYDAR ŞENGÜL
 
 
HAKKARİ’DEN TÖRENLE GÖNDERİLDİ

Hakkari'de bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Ercan Sanca gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze töreninde kız kardeşinin "4 aydır yüzüne hasret kaldım, onu son bir kez öpeyim" diye ağıt yakması herkesi ağlattı. Çukurca ilçesine bağlı Aslan Kapanı bölgesinde bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerle 1 Haziran günü çıkan çatışmada Astsubay Kıdemli Çavuş Ercan Sanca (30) şehit oldu. Şehidin naşı Hakkari'de düzenlenen törenin ardından uçakla Adana'ya getirildi.
 
 
SARIEROĞLU TESKİN ETTİ
Buradan baba ocağına götürülen şehidin naşı daha sonra Sabancı Merkez Camisi'ne getirildi. Silah arkadaşlarının omuzlarında şehidin naşının getirilmesi sırasında anne Makbule ve babası Muharrem Sanca ile şehidin 9 kardeşi gözyaşlarına boğuldu. Anneyi AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu teskin etmeye çalıştı. Şehit babasını ise Adana Valisi Mahmut Demirtaş teskin etti. Şehidin kız kardeşi "Onun yüzüne 4 aydır hasretim bırakın göreyim" diye yetkililere yalvardı.
 
 
 
TABUTA SARILIP ÖPTÜ
Kadın askerler şehidin kız kardeşini sakinleştirmeye çalıştı. Daha sonra şehidin cenaze namazı kılındı. Namazın ardından şehidin naaşı silah arkadaşlarının omzunda top arabasına getirildi. Burada şehidin erkek ve kız kardeşleri Türk bayrağına sarılı tabutu öptü. Bir kız kardeşinin "Ne olur onu son bir kez öpeyim" diyerek tabuta sarılıp öpmesi herkesin yüreğini dağladı. Daha sonra şehidin naşı, toprağa verilmek üzere Asri Mezarlıktaki Garnizon Şehitliğine götürüldü. Şehit Sanca edilen duaların ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum