Seyhan Belediyesi'nde arsa satışı skandalı

Belediyenin büyük hissedarı olduğu arsa değerinin çok altında SARUS Gayrimenkula satılmış.

Seyhan Belediyesi'nde arsa satışı skandalı

Belediyenin büyük hissedarı olduğu arsa değerinin çok altında SARUS Gayrimenkula satılmış.

Seyhan Belediyesi'nde arsa satışı skandalı
18 Ekim 2019 - 09:02

HAYDAR ŞENGÜL
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
Seyhan Belediyesi'nin Ekim ayı meclis toplantısında konuşan MHP’li Şehmus Uçar ile Ak Parti’li Sinan Altun’un gündeme getirdiği konu büyük yankı uyandırdı.
Cumhur İttifakı'ndan Ak Parti'li Sinan Altun, meclis'te yaptığı konuşmada, " Gürselpaşa’da bulunan Belediyenin hissedarı olduğu arsa 2013 yılında Kıymet Takdir Komisyonu'nun belirlediği fiyat metre karesi 2850 TL olan arsanın metrekaresi nasıl oluyor da encümenin aldığı kararla 1950 TL'ye satılıyor. Ayrıca o arsanın içerisinde çok uzun yıllar önce kendilerine ev yapıp yaşayan 13 aile var. Siz bu aileleri nasıl oradan dışarı atabilirsiniz." dedi. Altun, ayrıca 'Nasıl oluyor da 5 yıl önce 2850 TL olan bir yer 1950 TL’ye düşüyor ve Adana’nın en gözde olan yerlerinden bir yer burası.
Bunun mantıklı bir açıklaması olabilir mi acaba?" diye sordu.
 
'13 AİLEYİ KOVMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ'
 
MHP’li Şehmus Uçar ise konuşmasında, " Encümen Kararı ile arsanın metrekaresi 2850 TL olarak belirlenmiş. Daha sonra ise Encümen kararı ile ilk önce 2013 yılındaki encümen kararı iptal ediliyor ve satış yapılıyor ve 1950 TL’den 4339 metrekare arda SARUS Gayrimenkule satılıyor." ifadesini kullandı.
Önemli bir noktaya temas eden Uçar, Sarus Gayrimenkul o arsanın hissedarı değildi. İlk önce 10 m2 yer Sarus Gayrimenkul satılıyor ve hissedar yapılıyor. Daha sonra Seyhan Belediyesi 4339 m2 arsayı çok ucuz bir şekilde Sarus Gayrimenkul’e satıyor. Hiç bir firma veya şahıs gidip bir yerden 10m2 arsa almaz. Bu işin nasıl ve ne şartlarda yapıldığının bir küçük örneğidir. Siz şimdi birilerini zengin etmek adına o arsada 20-25 yıldır yaşayan 13 aileyi kovmaya çalışıyorsunuz. Bu yağmur çamurda bu insanlar nereye gidecekler hiç düşündünüz mü?" şeklinde konuştu.
Şehmus Uçar ve Sinan Altun bu konunun takipçileri olacaklarını belirtip, bu konunun kapanmayacağını, gerekirse vatandaşlar adına konuyu yargıya taşıyacaklarını dile getirdiler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum