Seyhan Kızılay'ı gönüllere ulaştı

Pandemi sürecinde Kızılay'ın yaptığı hizmetlerle tarih yazdığını vurgulayan Seyhan Şube Başkanı Reşat Karaca, “Bu coğrafya, barışa ve kardeşliğe susamışların, komşusu açken kendisi tok yatmayanların coğrafyasıdır" dedi.

Seyhan Kızılay'ı gönüllere ulaştı

Pandemi sürecinde Kızılay'ın yaptığı hizmetlerle tarih yazdığını vurgulayan Seyhan Şube Başkanı Reşat Karaca, “Bu coğrafya, barışa ve kardeşliğe susamışların, komşusu açken kendisi tok yatmayanların coğrafyasıdır" dedi.

 Seyhan Kızılay'ı gönüllere ulaştı
29 Mayıs 2020 - 08:51

HAYDAR ŞENGÜL
 
ADANA (GÜNAYDIN) – Korona virüs tehlikesinin dünyada yayılmaya başladığı mart ayında can güvenliği gerekçesiyle herkes evine çekilirken Kızılay ekipleri sokaklara çıktı. Adanalılara 'Evde kalın' çağrısı yapan Kızılay ekipleri, gece yarılarına kadar yardım dağıtarak adeta evlerinin yolunu unuttular. Mart geçti, Nisan geçti, Mayıs geçti ama onlar, nerede olursa olsun ihtiyaç sahibi insanlara devletin şefkat elini uzatmaktan vazgeçmedi.
Kızılay Seyhan Şubesi, Başkan Reşat Karaca'nın önderliğinde yönetim kurulu, genç ve kadın gönüllüleri ile birlikte çalınmadık kapı, girilmedik sokak bırakmayacak şekilde büyük bir dayanışma mücadelesi sergiledi. Takdire şayan bir çalışma ortaya koyan gönüllüler sayesinde Seyhan halkının büyük ilgisiyle karşılaşan Kızılay ekipleri, ilçenin doksan altı mahallesine de ulaştı. Kızılay Seyhan Şube Başkanı Reşat Karaca, bu zorlu süreçte canlarını hiçe sayarak, ihtiyaç sahibi insanlara ulaşıp yardım dağıtan ekiplerine teşekkür etti.
 
"KIZILAY EKİPLERİ
KAPI KAPI DOLAŞTI"
 
Virüs tehlikesine rağmen Kızılay ekiplerinin kapı kapı dolaştığını ve herkesin gönlüne girdiğini söyleyen Karaca, “Bu coğrafya, barışa ve kardeşliğe susamışların, komşusu açken kendisi tok yatmayanların coğrafyasıdır" dedi.
Ekiplerin yoğun bir çalışma temposu içerisinde hareket ettiklerini anlatan Karaca, Kızılay'ın iyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta insanların gönüllerine ulaşmak için gecesini gündüzüne kattığını vurguladı.
Toplumun sağlığı, huzuru ve mutluluğu için her zaman ve her zeminde ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyleyen Karaca, "Kızılay Seyhan Şubesi, pandemi sürecindeki yardım mücadelesiyle adeta destan yazdı. Covid-19 adı verilen virüsün ülkeye girişiyle birlikte devlet yoğun tedbirlerle salgına karşı savaş açarken, tüm yardım kuruluşları ve sivil toplum muhtaç duruma düşen vatandaşlara yardım eli uzatmak için adeta seferber oldu." diye konuştu
 
"DEVLETİMİZ GEREKTİĞİ
YERDE GEREĞİNİ YAPTI"
 
Kent genelinde nerede bir ihtiyaç sahibi vatandaş varsa imkanlar ölçüsünde yanlarında olmaya çalıştıklarını kaydeden Kızılay Şube Başkanı Reşat Karaca, “Tüm dünya büyük bir sınav verdi, vermeye de devam ediyor. Gözle görülemeyen bir virüs yüzünden bir yandan canlar yitip giderken, diğer yandan insanlar maddi manevi anlamda muhtaç duruma düşüyor. Ne yazık ki ülkemiz de bu salgınla karşılaşarak büyük bir mücadeleye girişmek zorunda kaldı. Devletimiz karantina kapsamında vatandaşlarımızın evlerinde kalmaları noktasında gerekli tedbirleri aldı. Dolayısıyla da çok sayıda vatandaşımız yardıma ihtiyaç duyacak hale geldi. Ama şükürler olsun ki; milletimiz her türlü zorluğa göğüs gerdiği gibi bu virüs belasına karşı da birlik ve beraberliği sağlayarak büyük bir dayanışma örneği gösterdi. Türkiye, salgının başladığı ilk günden bu güne kadar dünyaya örnek olacak başarılı bir çalışma gerçekleştirerek, sağlık alanında tarih yazdı. Sadece Türkiye'de değil, yardımlaşma konusunda dünyanın dört bir yanına yardım eli uzatarak, herkese insanlık dersi verdi. Kızılay, dünyanın dört bir yanındaki mağdurlara yardım eli uzatarak, Türkiye'nin kardeşliğini ve yardımseverliğini bir kez daha gözler önüne serdi.” diye konuştu.
 
"YAŞAMIN HER ALANINDA
HALKIN YANINDA OLDUK"
 
Pandemi sürecinin başından beri sokak sokak çalışma yürüttüklerini kaydeden Başkan Karaca, “Bu coğrafya barışa ve kardeşliğe susamışların, komşusu açken kendisi tok yatmayanların coğrafyasıdır. Bu bilinçle tüm yöneticilerimiz ve gönüllü arkadaşlarımızla birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştık. Evinden çıkamayan vatandaşlarımıza sıcak yemek dağıttık. Mutfağında tenceresi kaynamayan canlarımıza erzak kolisi dağıtımı yaptık. Tedbirler kapsamında milletimizin hijyen ihtiyaçlarını da karşılamak maksadıyla maske ve dezenfektan dağıtımı yaptık. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle gençlerimize Türk bayrağı dağıtımı gerçekleştirdik. Evde kalmaktan bunalan vatandaşlarımızın bir nebze de olsa yüzlerini gülümsetebilmek için sürpriz doğum günü partileri düzenledik. Tüm bunları da büyük bir özveriyle ve büyük bir şevkle yaptık” ifadesini kullandı.
 
"150 YILDIR DÜNYANIN
DÖRT BİR YANINDAYIZ"
 
Ayni ve nakdi yardımların kesintiye uğramadan devam edeceğini ve Kızılay'a ne zaman, nerede ihtiyaç duyulursa orada olmayı sürdüreceklerini vurgulayan Karaca,"Kızılay, milletin bağışları ve gönüllü desteği ile 150 yıldır dünyanın dört bir yanında tüm ihtiyaç sahiplerinin kara gün dostu olmuştur bugüne kadar. Bundan sonra da gerek doğal, gerekse insan kaynaklı tüm afetlerde devletimizin en büyük yardımcı kuruluşu olmaya devam edeceğiz. 'Güçlü Türkiye'nin güçlü Kızılay'ı şiarıyla sürdürdüğümüz bu insani yardım yürüyüşünde düşene el uzatmak dünyanın tüm mazlumlarına karşı bizim yükümlülüğümüzdür. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da halkımız için çalışmaya devam edeceğiz. Vatanımızın birliği, bütünlüğü ve beraberliği için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getireceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum