Reklam

Şiddet mağduru kadınlara ücretsiz estetik

  Mery Estetik Merkezi ile protokol imzalayan Türk Kadınlar Konseyi Derneği Adana Şubesi ve Akdeniz Bölge Başkanı Av. Türktekin, “Bu protokol ile, her yıl şiddet mağduru on kadının yüz revizyonu işlemlerini, yara ve kesik izlerini ücretsiz olarak tedavi ettirebileceğiz” dedi

Şiddet mağduru kadınlara ücretsiz estetik

  Mery Estetik Merkezi ile protokol imzalayan Türk Kadınlar Konseyi Derneği Adana Şubesi ve Akdeniz Bölge Başkanı Av. Türktekin, “Bu protokol ile, her yıl şiddet mağduru on kadının yüz revizyonu işlemlerini, yara ve kesik izlerini ücretsiz olarak tedavi ettirebileceğiz” dedi

Şiddet mağduru kadınlara ücretsiz estetik
25 Kasım 2021 - 08:45

Şeyda AYDEMİR
ADANA(GÜNAYDIN)-Türk Kadınlar Konseyi Derneği (TKKD) Adana Şubesi'nin başlatmış olduğu ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Toplumsal Dayanışma’ projesi kapsamında, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde MERY ESTETİK MERKEZİ ile, her yıl belirli sayıda şiddet mağduru kadının cerrahi müdahale gerektirmeyen yara ve kesik izlerini estetik cihazlarla ücretsiz olarak tedavi ettirmek amacıyla protokol imzalandı.

Protokolü, Türk Kadınlar Konseyi Derneği (TKKD) Adana Şubesi ve Akdeniz Bölge Başkanı Av.Meryem Türktekin ile MERY ESTETİK MERKEZİ sahibi Medikal Estetik Hekimi Dr. Meral Mutlu imzaladı.

Adana Günaydın Gazetesi'ndeki ‘TOPLUM KÜRSÜSÜ’ köşesinden yazdığı köşe yazılarıyla, sık sık kadına yönelik şiddete dikkat çeken, bu konunun ülkemizin en önemli toplumsal sorunlarından biri olduğunu ancak ortak akıl ve ortak güçle çözülebileceğini, toplumda herkesin sorumluluk üstlenmesi gerektiğini belirten TKKD Adana Şube ve Akdeniz Bölge Başkanı Av. Meryem Türktekin, toplumsal duyarlılıklarından dolayı 'MERY ESTETİK MERKEZİ sahibi Medikal Estetik Hekimi Dr. Meral Mutlu’ya ve ekibine teşekkür etti.

Kadınlarla ilgili tüm özel günlerin arkasında hüzünlü bir hikaye olduğunu belirten  Türktekin, “Malesef 25 Kasım da böyle bir gün. Dominik Cumhuriyetinde diktatörlüğe karşı direnen üç cesur kız kardeşin 1960 yılında tecavüz edilerek katledildiği 25 Kasım gününü Birleşmiş Milletler 1999 yılında Mirabel kardeşlerin anısına 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ ilan etmiştir.  Onların, halkı için onurlu bir yaşam uğruna verdikleri bu mücadele birçok kadına cesaret olmuştur. Mirabel kardeşleri ve kadına yönelik şiddet sonucunda yaşamını kaybeden tüm kadınları rahmetle anıyoruz’ dedi.

Bu anlamlı günde kadına yönelik şiddete karşı güzel bir dayanışma örneği teşkil eden bu protokolü imzalamış olmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Türktekin, “Bu protokol ile, her yıl şiddet mağduru on kadının yüz revizyonu işlemlerini, yara ve kesik izlerini ücretsiz olarak tedavi ettirebileceğiz” dedi.

Amaçlarının kadınların maddi ve manevi varlığını güçlendirmek olduğunu, bu nedenle şiddet  gören kadınların sadece yaşam hakkını savunmakla kalmadıklarını, onlara her anlamda moral destek saplamaya çalıştıklarını belirten Türktekin, başlatmış oldukları bu proje ile kadına yönelik şiddete karşı, toplumsal farkındalığı ve dayanışmayı artırmaya çalıştıklarını ifade etti.

‘SINIR TANIMAYAN HEKİMLER’ kadrosunda geçmişte uluslararası alandaki gönüllü çalışmaları ile de tanınan Dr. Meral Mutlu da yaptığı konuşmada, TKKD’nin kadına yönelik şiddete karşı çalışmalarından ve Türktekin’in bu konuda köşe yazılarıyla topluma yaptığı çağrılardan çok etkilendiğini, bu nedenle Başkan Meryem Türktekin ile tanıştıklarında kendisinin de kadına şiddete karşı bir  katkı sunmak istediğini söylediğini belirtti. Mutlu sözlerine şöyle devam etti:

“Meryem Türktekin’in, ‘Şiddetten zar zor canını kurtarmış, psikopat erkeklerce zevk için bedenlerinde sigara söndürülmüş,  ölümcül olmayan yerlerinden yaralanmış veya ilişkinin iyi olduğu dönemde adını koluna dövme yaptırmış, sonrasında tecavüzcü, tacizci olduğunu anlamış şiddet mağduru bir çok kadın var. İsterseniz onlara acı veren bu izleri tedavi edip, moral destek sağlayabilirsiniz’ dediğinde böyle bir fikir doğdu. Bu protokolü imzalamaktan şahsım ve ekibim çok mutlu olduk.”

Dr.Mutlu, Türk Kadınlar Konseyi Derneği aracılığı ile şiddet mağduru kadınlara ‘MERY ESTETİK MERKEZİ’nin kapılarını açtıklarını, kaliteli bir tedavi hizmetiyle geçmişin kötü izlerini silerek onlara moral vermeye çalışacaklarını belirtti.   
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum