‘Şiddete dur demek gerek’

Çukurova Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde kadın konuşuldu

‘Şiddete dur demek gerek’

Çukurova Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde kadın konuşuldu

‘Şiddete dur demek gerek’
26 Kasım 2020 - 16:00

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında; Çukurova Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KADAUM) tarafından “Profesyonel Kariyerde Kadın” paneli düzenlendi.
 
Pandemi dolaysısıyla online olarak gerçekleşen panelin moderatörü ve aynı zamanda da ÇÜ Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü olan Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan konuşmasında, gelecek nesillerin sağlıklı, bilinçli ve aydınlık yarınları için hep birlikte kadın ve erkek olarak şiddete “Dur” demelerinin gerektiğini ve bunun için de çocukların eğitim seviyelerinin yükseltilmesinin, şiddet konusunda bilinçlendirilmelerinin bilinçli anneler ve babalar sayesinde mümkün olacağını söyledi.
Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel de yaptığı konuşmada,  kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetin bugün dünyamızdaki en yaygın ve yıkıcı insan hakları ihlallerinden biri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Tuncel, Yükseköğretimde kadın öğretim elemanı sayısının artışı ile güçlü yarınlara ulaşılacağını vurgulayarak güçlü kadın artışının toplumdaki kadınlar için rol modeli oluşturacağını söyledi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum