‘Sinemaya gitmeyen çocuk kalmasın’

Adana Fenerbahçeliler Derneği köy ilkokulu öğrencilerini karne hediyesi olarak sinemaya götürdü

‘Sinemaya gitmeyen çocuk kalmasın’

Adana Fenerbahçeliler Derneği köy ilkokulu öğrencilerini karne hediyesi olarak sinemaya götürdü

 ‘Sinemaya gitmeyen çocuk kalmasın’
24 Haziran 2022 - 11:18

 
Haydar ŞENGÜL
 
ADANA(GÜNAYDIN)-Adana Fenerbahçeliler Derneği, 100 ilkokul öğrencisini karne hediyesi olarak sinemaya götürdü. Dernek Başkanı Kadıoğlu,Çocuklarımızın gülümsemesi her şeye bedel. Umarım onlara hep hatırlayacakları güzel bir anı yaşatabilmişizdir” dedi
 
Adana Fenerbahçeliler Derneği,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla, 'Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın' projesi başlattı. Proje kapsamında Sarıhamzalı Köyü İlkokulu öğrencilerini sinemaya götürme kararı alındı. Dernek yöneticileri,  ilkokul öğrencilerine yaz aylarında kitap okumalarını teşvik etmek amacıyla 200 adet kitap hediye etti. Daha sonra hiç sinemaya gitmemiş 100 öğrenci sinemaya götürülüp film izledi.

BİRLİKTE YEMEK YEDİLER
Adana Fenerbahçeliler Derneği yöneticileri, sinemada beğeni ile film izleyen öğrenciler ve öğretmenlerini daha sonra yemeğe götürdü. Öğrencilerin, oldukça mutlu oldukları ve eğlendikleri görüldü.

‘MİSYONUMUZ EĞİTİM VE SPOR ALANINDA GENÇLERE KATKI SUNMAK’
 Adana Fenerbahçeliler Derneği Başkanı N. Korhan Kadıoğlu yaptığı açıklamada, Fenerbahçeliler Derneği olarak misyonlarının Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak, çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmak için eğitim ve spor alanında gençlere katkı sunmak olduğunu söyledi. Türk sporunun birleştirici ve kaynaştırıcı özelliğini kullanarak gençlere örnek olmak istediklerini ifade eden Kadıoğlu, şunları söyledi:
“Vizyonumuz öncelikle Adana’nın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri haline gelmek, sonrasında tüm Türkiye çapında yapmış olduğu iyilik hareketleriyle örnek teşkil etmektir. Bu misyon ve vizyon doğrultusunda bu etkinliği organize ettik. Çocuklarımızın gülümsemesi her şeye bedel. Umarım onlara hep hatırlayacakları güzel bir anı yaşatabilmişizdir. Bu organizasyona katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak'a, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Kahya Demirhan'a ve Sarıhamzalı Köyü Okul Müdürü Sinan Gündoğdu'na; öğrencilerimizin güvenli ve rahat bir şekilde taşınmasından dolayı katkılarını esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Sertan Hepsağ'a; 01 Burda AVM yönetimine bizleri ve çocuklarımızı çok güzel ağırladıkları için, Cinema Pink çalışan ve yetkililerine ikramları için teşekkür ederim. Bir ferdi olmaktan gurur duyduğum Adana Fenerbahçeliler Derneği'nin, bu büyük ve güçlü ailenin her bir ferdine, bu organizasyonun gerçekleşebilmesi adına katkı veren üyelerimize ve çabalarından dolayı yönetim kurulu arkadaşlarıma şükranlarımı sunarım.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum