Sıra iş bulmakta!

Çukurova Üniversitesi’nden sağlık ordusuna yeni neferler katıldı

Sıra iş bulmakta!

Çukurova Üniversitesi’nden sağlık ordusuna yeni neferler katıldı

Sıra iş bulmakta!
26 Temmuz 2021 - 15:17


 
 
ADANA(GÜNAYDIN)-Çukurova Üniversitesinde (ÇÜ) mezuniyet heyecanı devam ediyor. ÇÜ Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 30. Dönem öğrencileri düzenlenen törenle keplerini fırlatarak mezun oldu.
 
Törene Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Berberoğlu, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Şule Menziletoğlu Yıldız, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Mezun öğrencilerin selamlama seremonisinin ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Öğrenciler adına okul birincileri Berfin Peker ve Berfin Helin Kalço konuşmasını gerçekleştirdi.
 
Prof. Dr. Tuncel: “697 Yeni Mezun Verdik”
 “Gerek mezunların gerekse ailelerinin büyük emek harcadıkları ve özveride bulundukları uzun ve yorucu bir yolculuğun diplomayla taçlandırıldığı çok müstesna bir gün… “ diyerek sözlerine başlayan
Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, geçmişte olduğu gibi günümüzde de Çukurova Üniversitesinin daha kaliteli, daha modern, öğrenci merkezli eğitim vermeye devam ettiğini söyledi.
Üniversitelerin görevinin çağdaş bir eğitim-öğretim gerçekleştirmek, ülkenin ihtiyaçlarına uygun nitelikli insan gücü yetiştirmek ve bilimsel araştırmalar yapmak olduğuna değinen Prof. Dr. Tuncel,  “Bu kapsamda, Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz 697 mezun bu yıl olmak üzere, 1990 yılından bu yana toplam 6972 mezun vererek ülkemize donanımlı sağlık teknikerleri yetiştirmiştir. Üniversitemiz, mevcut Hastanesi, fakülte ve okullarıyla sağlık hizmeti ve eğitim yarışında ülkemizin önde gelen kuruluşlarından birisi olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Bu başarı değerli meslektaşlarım ve hocalarım sayesinde olmaktadır. Bu nedenle, tüm öğretim elemanlarımıza, Yüksekokulumuzun son teknolojiyle donatılmış yeni hizmet binasının Üniversitemize, Adana’mıza ve Ülkemize kazandırılmasında önemli destekleri olan Sayın Bekir Sütçü’ye ve çok kıymetli ailesine huzurlarınızda öğrencilerimiz ve Çukurova Üniversitesi camiası adına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.   
 
“Mücadele Gücü Veren Motivasyon Kaynağınız İnsan Sevgisi Olacak”
Yeni mezunlara da seslenen Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel konuşmasına şöyle devam etti;
“Fedakâr olmayı, insanların yaşama tutunmalarına katkı sağlamanın derin şevkini, başkalarını mutlu ederek daha mutlu olunabileceğini öğreneceğiniz, bilimsel verilerin, mesleki becerilerin ve teknolojik gelişmelerin en hızlı şekilde değiştiği, yaşam boyu bilimsel eğitim ve öğretimin devam edeceği bir mesleğe başlıyorsunuz… Kısaca insanı yaşatmak gibi kutsal bir çabayı gerektiren zor, meşakkatli bir o kadar da onurlu bir meslek seçtiniz. Sizlere başlamış olduğunuz bu yolda mücadele gücü veren motivasyon kaynağınız insan sevgisi olacaktır. Bu nedenle sadece başarı ve sonuç odaklı değil, aynı zamanda insan odaklı olun. Tüm hayatınız boyunca meslek heyecanınızı kaybetmeden,  başarılar ve mutluluklar dilerim.”
 
 Sütcü Ailesine Alkış
Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel’in, salondaki davetlilere seslenerek, “Üniversitemize katkılarıyla bu güzide okulumuzu bizlere kazandıran hayırsever Sütcü ailesi ayakta alkışlanmayı hak ediyor” dediği Abdioğulları Plastik Ambalaj Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ise konuşmasına;  okula adı verilen merhum babası Abdi Sütcü’nün hayatından kısa bir kesit sunarak başladı.
Aynı zamanda Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Bekir Sütcü, Kayseri’nin Kızılören köyünde 1941 yılında dünyaya gelen, 1963 yılında Adana’ya göç edip 9 metrekarelik bir dükkânda ticarete başlayan, 1992 yılında ise 51 yaşında vefat eden babası Abdi Sütcü’nün hayırsever kişiliğinden söz ederek, “Bizler de onun evlatları olarak ondan aldığımız kültürle memleketimize hizmet etmeyi borç biliyoruz” dedi.
 
Keplerini Fırlatarak Mezun Oldular                                              
Açılış konuşmalarının ardından Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel dereceye giren öğrencilere plaket ve başarı belgelerini takdim ederken, törene kızı Merve Sütcü ile katılan İş Adamı Bekir Sütcü öğrencilere hediyelerini takdim etti. Okul birincisinin yaş kütüğüne adını çakmasının ardından almalarının ardından Meslek Yemini edildi. Öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezun oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum