Sri Lanka’dan yatırım çağrısı

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi H.E. Pakeer Mohideen Amza, “Kendi insanlarımın Türkiye’yi, Türkiye halkının da Sri Lanka’yı ziyaret etmelerini istiyorum.” dedi.

Sri Lanka’dan yatırım çağrısı

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi H.E. Pakeer Mohideen Amza, “Kendi insanlarımın Türkiye’yi, Türkiye halkının da Sri Lanka’yı ziyaret etmelerini istiyorum.” dedi.

Sri Lanka’dan yatırım çağrısı
09 Mayıs 2018 - 08:51

FERHAT BİLMECE / ÖMER ÖNER

 

ADANA(GÜNAYDIN) – Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi H.E. Pakeer Mohideen Amza, iki ülkenin ekonomik ve sosyal yönden dostluk ilişkilerini geliştirmesi gerektiğini belirterek, “Kendi insanlarımın Türkiye’yi, Türkiye halkının da Sri Lanka’yı ziyaret etmelerini istiyorum.” dedi.

Türkiye - Sri Lanka karşılıklı turizm iş birliğini arttırmak amacı ile Divan Otel’de keyifli bir tanıtım organizasyonu gerçekleşti.

Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği ve Sri Lanka Akdeniz Bölgesi Fahri Konsolosluğunun organize ettiği, Sri Lanka tanıtım organizasyonu dopdolu bir program ve içerikle gerçekleşti. Türkiye - Sri Lanka karşılıklı turizm iş birliğini arttırmak amacı ile bölgenin büyük seyahat acentelerinin katıldığı etkinlik, Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyük Elçisi H.E Pakeer Mohideen Amza’nın açılış konuşması ile başladı.

 

BİRBİRİMİZİ TANIMIYORUZ

 

Adana’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek konuşmasına başlayan H.E Pakeer Mohideen Amza Sri Lanka ve Türkiye ilişkilerinin çok eskiye dayandığını söyledi.

Türk Hava Yollarının neredeyse her gün Sri Lanka’ya uçmasına rağmen Sri Lanka’yı, Sri Lanka insanlarının yine aynı şekilde Türkiye’yi henüz tanımadıklarını vurgulayan Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyük Elçisi H.E Pakeer Mohideen Amza, “Bu toplantılar insanların birbirlerini ve iki farklı toplumun birbirlerini tanıması açısından oldukça etkilidir. Mesela daha önceleri Türkiye’nin farklı illerine giderek ziyaretlerde bulundum. Bir örnek vermek gerekirse Erzurum, Sri Lanka ülkesine kıyasla gerçekten daha çok soğuk. Tabii Sri Lanka halkı bu kadar soğuk bir ortamı bilmemektedir. Özellikle Akdeniz bölgesi ve Adana şehri gerçekten çok güzel ve böyle bir organizasyonun Adana’da gerçekleşmesi gerçekten oldukça keyif verici bir durum. Bazı insanlar Sri Lanka’nın Hindistan’ın bir parçası olduğunu bilmekte. Giyinişimiz kuşanışımız birbirimize benzemekte ama bildiği gibi Sri Lanka Hindistan’ın bir parçası değildir. Kendi insanlarımın Türkiye’yi, Türkiye halkının da Sri Lanka’yı ziyaret etmelerini istiyorum.” dedi.

 

ÇAY KOLEKSİYONUNU TANITTILAR

 

Sri Lanka Akdeniz Bölgesi Fahri Konsolosu Beşir Uğur’un da katıldığı organizasyon Beta Tea’nin ilk konsept mağazası Beta TeaHouse’da keyifli bir workshop ve tadımla son buldu. Beta TeaHouse’da devam eden etkinlikte Beta Tea’nin çay koleksiyonunda yer alan Sri Lanka çayları misafirlere ikram edildi.

Beta Tea uzmanlığında Sri Lanka çayının demleme teknikleri de keyifli bir workshop ile gerçekleşti. Öte yandan toplantıya katılanlara katılım belgesi verildi.