Sümer: Adana'nın sorunları birikti

Sümer: Adana'nın sorunları birikti

Sümer: Adana'nın sorunları birikti
12 Şubat 2020 - 16:50

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Adana’nın birikmiş sorunlarını tek tek sayarak, “Adanalılar olarak iktidarın bu yatırımları acil olarak bitirmesini, kentimize istihdam kapılarının açılmasını bekliyoruz” dedi.
CHP’li Sümer, Adana’nın sorunlarını TBMM ve ülke gündemine taşımaya devam ediyor. TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Coğrafi Bilgi Sistemleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi üzerine partisi adına konuşan Sümer, Türkiye’nin ve Adana’nın temel sorunlarını gündeme taşıdı.
Sümer, partili Cumhurbaşkanlığı sistemiyle Türkiye'nin iyi yönetilmediğini, hatta savrulduğunu hep dile getirdiklerini belirterek “İktidar her şeyin güllük gülistanlık olduğunu söylese de TÜİK'in saklamaya çalıştığı istatistikler bile bu gerçeği her gün doğruluyor” diye konuştu. Adana’yı da yakından ilgilendiren tarım sektörünün can çekişir hâle geldiğini kaydeden Sümer, 2002 yılında 7,5 milyon kişi tarım sektöründe faaliyet gösterirken bu sayının 4,9 milyona düştüğü bilgisini verdi.
CHP’li Sümer, Adana’nın kırsal ilçelerimizde büyük sorunlar yaşandığını, bütünşehir yasasıyla köylerin mahalle olduğunu belirterek “Vergiler arttı ama aynı oranda hizmet alamaz hâle geldiler. Mesela Adana'nın merkezi Reşatbey Mahallesi ile kuzeydeki bizim en son ilçemiz Tufanbeyli'nin Kirazlıyurt, Karsavuran ve Kayacık köyleri aynı statüde ele alınabilir mi?” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum