SÜMER: EKONOMİYİ SANDIK DÜZELTİR

SÜMER: EKONOMİYİ SANDIK DÜZELTİR

SÜMER: EKONOMİYİ SANDIK DÜZELTİR
24 Haziran 2022 - 10:04

ADANA(GÜNAYDIN)-CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “İstanbul Finans Merkezi Kanun teklifi görüşmelerinde Cumhuriyet Halk Partisi adına Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada, ekonominin geldiği noktayı bir bir anlattı.

ZAMLAR ÜLKESİ TÜRKİYE
 “Saray iktidarı ülkeyi büyük bir buhranın içerisine sokmuştur” diyen Milletvekili Orhan Sümer, şunları söyledi:
“Bugün ekonomik zorluklar içerisinde olan milyonlarca aile bulunmaktadır. Asgari ücret açlık sınırının altında, vatandaşın toplam borcu 1 trilyon sınırını aşmış, icra dairelerindeki dosya sayısı 23 milyonu geçmiş faturasını ödeyemediği için 4 milyon hanenin elektriği kesilmiş durumdadır. 2002 yılında 1.35 olan dolar, her gün yeni rekorlar kırıyor, benzin ve akaryakıt ürünlerine gelen zamları, vatandaşımız artık takip edemiyor. Artık milletin canına tak etti. Saray iktidarı kontrolünü kaybetmiştir. Ne acıdır ki Milleti Fatura ve borç yükü altına sokanlar, yazlık, kışlık, uçan saraylarda yaşıyor, ABD’ye kaçmanın, para aktarmanın yolunu arıyor.”
Orhan Sümer, “İktidar torba kanunları ekonomi paketlerini bir kenara bırakıp, bir şey getirdiğinde ekonominin düzeleceğine inanıyorsa o da seçim sandığıdır. Getirin seçim sandığını milletin önüne Türkiye’nin önünü açın. 20 yıllık yıkım senaryosunun sorumlusu rant ve saltanat sevdalısı Akp iktidarını ilk seçimlerde iktidardan indireceğiz ve Türkiye’yi yeniden aydınlığa kavuşturacağımızın sözünü veriyoruz” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum