Sümer: Esnaf bakanlığı kurulsun

Sümer: Esnaf bakanlığı kurulsun

Sümer: Esnaf bakanlığı kurulsun
18 Eylül 2019 - 17:15

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında Esnaf Bakanlığı kurulmasını istedi ve esnafa nefes aldıracak önerilerde bulundu.
Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Sümer, ahiliğin Anadolu topraklarının tüm uygarlığa armağan ettiği değerlerden biri olduğunu belirtti. Ahiliğin esnaf dayanışmasının ötesinde güzel ahlak, doğruluk, dürüstlük, alçak gönüllülük, cömertlik, kardeşlik ve yardımseverlik gibi erdemlerin de kaynaklarından olduğunu kaydeden Sümer, “Ahi Evran Veli’nin ‘Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir’ düsturu ile yaşam bulan ahilik kültürü, esnaf ve sanatkarlarımız için rehber olmalıdır” dedi.
Sümer, ekonominin en önemli unsurlarından biri olan ayakta kalma mücadelesi veren esnafların ekonomik krizin faturasını en çok ödeyen kesimlerden biri olduğunu ifade ederek “Beraberinde birçok sektörü ve toplumun geniş bir kesimini ilgilendiren esnaflarımızın sorunlarının çözümü için bir ‘Esnaf Bakanlığı’ kurulması elzem haline gelmiştir” görüşüne mesajında yer verdi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum