Reklam
Reklam

Sümer: Kriz tüm sektörleri vurdu

Sümer: Kriz tüm sektörleri vurdu

Sümer: Kriz tüm sektörleri vurdu
08 Kasım 2018 - 16:39

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, ekonomik krizin tüm sektörleri ve vatandaşları olumsuz etkilediğini vurgulayarak, “Fabrikaları iflasa sürükleyen, insanları işsiz ve aşsız bırakan bu kriz özellikle ekonominin lokomotif sektörlerinin başında gelen inşaat sektörünü de bitme noktasına getirmiştir. Adana’da 6, Türkiye genelinde ise 120 müteahhit borçlarını ödeyemedikleri için intihar etmiştir” dedi.
İflasın eşiğine gelen kamu müteahhitlerinin Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan’ın müteahhitlere verdiği fiyat farkı ve tasfiye kararnamesinin çıkacağı yönündeki sözünü tutmaya davet eden Sümer, “Yoksa, binlerce kişinin ekmek yediği bu sektörde sorunlar da artacak ve ağırlaşacak, yeni sorunlar ortaya çıkacaktır” dedi. Sümer, konuyu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM gündemine de taşıdı.
Sümer, konuşmasına şöyle devam etti:“Bankalar verdikleri kredileri tekrar çağırmaktadır. Böylesine zor bir dönemde, Adana’da 6, Türkiye genelinde 120 müteahhit borçlarını ödeyemedikleri için intihar ederek hayatına son vermiştir. İflasın eşiğine gelen kamu müteahhitleri Ulaştırma Bakan Cahit Turhan’ı verdiği fiyat farkı ve tasfiye kararnamesinin çıkacağı sözünü tutmaya davet etmektedir. Yoksa binlerce kişinin ekmek yediği bu sektörde sorunlar da artacak ve ağırlaşacak, yeni sorunlar ortaya çıkacaktır.”