Sümer, sağlık ocağı istedi

Sümer, sağlık ocağı istedi

Sümer, sağlık ocağı istedi
29 Ocak 2021 - 10:20

 
ADANA(GÜNAYDIN)

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Adana’da Sağlık Ocağı olmayan ve sağlık hizmetlerine erişimde zorluk yaşayan mahalleleri Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Sümer, “Tüm vatandaşlarımızın sağlık hizmetilerine en kolay şekilde ulaşmasını istiyoruz”
dedi.
4 MAHALLEYE SAĞLIK OCAĞI ŞART
Milletvekili Sümer, Adana’da bir çok ilçenin ve köylerin sağlık ocaklarına erişim sıkıntısı yaşadığını dile getirdiklerini hatırlattı. Vatandaşların sağlık hizmetleri almak için kilometrelerce yol gitmek zorunda kaldıklarına dikkat çeken Sümer, “Bu durum hayati önem taşıyan hallerde ilk müdehalenin yapılmasını geciktirdiği için zaman zaman büyük tehlikeler arz ediyor.Karaisalı ilçemizde muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda Tatık, Ömerli, Döşekevi, Tümenli Köylerinin ortak ulaşım noktasına Sağlık Ocağı Yapılması gerekmektedir.” Dedi
 
SAĞLIK HİZMETLERİNE ERİŞİM SORUN OLMAKTAN ÇIKMALI
Milletvekili Sümer şunları söyledi:
“Tatık, Ömerli, Döşekevi, Tümenli olmak üzere 4 köyümüzün de ulaşımına yakın elverişli sağlık ocağı yapımı köylülerimizin sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıracaktır. Sağlık Bakanlığının bir an önce bu önemli projeyi hayata geçirmesi gerekmektedir. 21’inci yüzyılda sağlık hizmetlerine ulaşmak sorun olmaktan çıkmalıdır.”
 
SAĞLIK, KOLAY ERİŞİLEBİLİR VE ÜCRETSİZ OLMALI
“Vatandaşlarımızın sağlığıyla ilgili konularda çözüm üretmek zorundayız” diyen Milletvekili Sümer, “İçinden geçtiğimiz dönemde sağlığın her şeyden daha önemli olduğunu çok acı bir şekilde tecrübe ettik. Bu kadar önemli bir konuda tek kriter sağlık hizmetlerinin kolay erişilebilir ve ücretsiz olmasıdır. Talebimiz, sağlık ocağı olmadığı için sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza derman olmak. Her köye, her mahalleye sağlık ocağı olsun da demiyoruz. Vatandaşlarımızın talebi birbirine yakın 4 köyün ortak noktasına yapılacak sağlık ocağı. Sonrasında atanacak doktor ve sağlık hizmetleri görevlileriyle, vatandaşlarımızın sorun haline gelmiş en temel haklarını çözebiliriz.” Dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum