Suriyeli koca parfüm yüzünden eşini öldürüyordu

Eli bıçaklı koca akıl hastası mı?

Suriyeli koca parfüm yüzünden eşini öldürüyordu

Eli bıçaklı koca akıl hastası mı?

Suriyeli koca parfüm yüzünden eşini öldürüyordu
17 Ağustos 2019 - 08:51

HAYDAR ŞENGÜL
 
ADANA(GÜNAYDIN)-Adana’da, parfüm kullanması ve evin etrafında ıslık sesleri duyması üzerine kendisini aldattığını sandığı eşini bıçakla öldürmeye kalkıştığı iddiasıyla 20 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istenen Suriye uyruklu Fuad Konyalı’nın cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığı tespit edilecek.
Sarıçam ilçesine bağlı Buruk Mahallesi'ndeki Sarıçam Barınma Merkezi’nde ailesiyle birlikte kalan Fuad Konyalı, 15 Kasım 2018’de kendisini aldattığı gerekçesiyle 2 çocuk annesi eşi Neval Konyalı’yı bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs etti. Olaydan sonra yakalanıp tutuklanan Konyalı ile ilgili Adana 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davaya geçtiğimiz günlerde devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Fuad Konyalı ile avukatı geldi. Arapça tercümanın da hazır bulunduğu duruşmada mahkeme başkanı, sanığın cezai ehliyeti ile ilgili raporun henüz mahkemeye gelmediğini söyledi. Tercüman aracılığıyla söz hakkı verilen Konyalı, eski savunmalarını tekrarlayarak, “Eşimi bilinçli şekilde yaralamadım.  Son zamanlarda parfüm sürmeye, çadırın etrafından ıslık sesleri gelmeye başladı. Gözüme uyku girmiyordu. Eşimin beni aldattığından şüpheleniyordum” dedi.
Mahkeme Savcısı, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini ve hakkında İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan beklenilen raporun dönüşünün beklenilmesini istedi.
Mahkeme heyeti, tutuklu sanığın tutukluluk halinin devamına ve cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’ndan istenilen raporun beklenilmesine karar verdi. Duruşma, eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum