“Tarih yazdınız”

Adana ASKF'den Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'na:

“Tarih yazdınız”

Adana ASKF'den Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'na:

“Tarih yazdınız”
06 Ocak 2020 - 17:09

Adana ASKF Başkanı Dr. Ahmet Bozan, amatörlerde her dönem büyük sorunlara neden olan, amatör spor kulüplerin kangreni haline gelen sporcu sağlık raporlarında bu yıl Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun üstün gayretleri sonucu yapılan devrim niteliğindeki karar ile beyan esaslı döneminin uygulamaya geçirilmesinin kendileri ile amatörleri muttu ettiğini söyledi.
Bozan, “Bizzat konu ile yakından ilgilenen, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfedarasyonu (TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez'in girişimlerini dikkate alarak,; Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TASKK arasında koordinasyonu sağlayan ve her daim içimizden biri olan ''Amatör Spor ve Sporcu Dostu'' olması, ayrıca yapılan çalışmaları bizzat yakından takip ederek ivedilikle sonuçlandırması ve sonucun Amatör Spor Kulüpleri için ''Bir Milat'' olması adına Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve bakanlık ekibi, başta Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan ve tüm çalışma arkadaşlarına, büyük emekleri geçen Genel Başkanımız Ali Düşmez'e Amatör Spor Kulüplerimiz adına şükranlarımızı sunarız. Tabiri caizse Bakanımız bizler için tarih yazdı” dedi.
 
Yeni dönemde sağlık raporları düzenlemesi tüm amatör spor kulüpleri için ilk kez lisans çıkaracak sporcularda eski uygulama ''Durum Bildirir Tek Hekim Raporu'' tek sefere mahsus alınacak.
 
Her yıl yapılan vize ve transferlerde sadece ''Sporcu Sağlık Beyan Formu'nun 18 yaş altı sporcularda Velisinin, 18 Yaş üstü sporcularda ise kendisinin imzalaması yeterli olacak

YORUMLAR

  • 0 Yorum