Tatlı denildiğinde künefe künefe denilince Yıldızoğlu

Yıldızoğlu Künefe Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yıldızoğlu, Baraj Yolu ve Toros Mahallesi Odak Tıp Merkezi karşısındaki şubeleriyle Adanalılara en kaliteli hizmeti verdiklerini söyledi

Tatlı denildiğinde künefe künefe denilince Yıldızoğlu

Yıldızoğlu Künefe Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yıldızoğlu, Baraj Yolu ve Toros Mahallesi Odak Tıp Merkezi karşısındaki şubeleriyle Adanalılara en kaliteli hizmeti verdiklerini söyledi

 Tatlı denildiğinde künefe künefe denilince Yıldızoğlu
10 Ekim 2019 - 08:10

HAYDAR ŞENGÜL
 
 
Damak tadına düşkün olanların ilk adresi haline gelen Yıldızoğlu Künefe, her geçen gün daha çok güçleniyor ve hizmet kalitesini artırıyor. En son Açılan Şubesi Turgut Özal Bulvarı Şubesi Zekeriya Yıldızoğlu idaresinde açıldığı günden bugüne kadar yoğun ilgi görmeye devam ediyor.
Yıldızoğlu Künefe Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yıldızoğlu, yeni şubeleriyle Adanalılara hizmet en kaliteli verdiklerini söyledi.
 
GEÇMİŞTEN BUGÜNE YILDIZOĞLU
 
Adana'da 2 şube ile en iyi hizmeti vermenin gayreti içerisinde olduklarını söyleyen Yıldızoğlu, yılların verdiği tecrübeyi kaliteli bir ekip ile Adanalılara sunduklarını anlattı.
Ahmet Yıldızoğlu, "Ben kardeşim Rıfat ile Toros şubesinde, oğlum Zekeriya'da Turgut Özal Bulvarı şubesinde hizmet veriyor. Güçlerimizi birleştirince halkımıza daha iyi hizmet sunuyoruz. Geçmişten bugüne künefenin tek adresi Yıldızoğlu'dur. Yıldızoğlu kalitesini bilenler hiçbir zaman bu damak tadından vazgeçmez." dedi.
 
BABADAN OĞULA GEÇEN KALİTE
 
Yıldızoğlu ailesinin uzun yıllar önce başladığı künefe üretimine hiç ara vermeden devam ettiklerini anlatan Ahmet Yıldızoğlu, “Bizim kalitemiz üç beş günlük değil babadan oğla geçen bir kalite. Yılların verdiği bir kalite. Şimdi oğlum Zekeriya bizim bayrağımızı taşıyor. Bu yüzden halkımızın verdiği güvenle hizmet vermeye devan ediyoruz .Bu yönüyle bizim kalitemizi, emeğimizi, işimizi ve künefemizi beğenip destekleyen halkımıza sonsuz teşekkürler ediyoruz.” ifadesini kullandı.
 
'PROTEİN AÇISINDAN FAYDALI'
 
Yıldızoğlu Künefe Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yıldızoğlu, "Künefe bir Suriye tatlısı olup Cumhuriyet’in ilk yıllarında Antakya’dan ülkemize giriş yapmıştır. Peynirli bir tatlı olması protein açısından faydalı bir tatlı olmasını sağladığı için diğer tatlılara göre ayrı sınıflandırılmıştır. Ülkemizde özellikle Antakyalıların becerisi sayesinde kökeni olan Suriye’den bile daha iyi ve lezzetli üretilmektedir. Ülkemizde bir çok ilde yapılmasına rağmen bir Antakya tatlısı olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz." şeklinde konuştu.
 
'İŞİMİZİ SEVEREK YAPIYORUZ'
 
Yıldızoğlu Künefe Turgut Özal Şubesi  ile geniş ürün yelpazesi sundukları müşterilere hizmet vermenin haklı gururunu yaşadıklarını anlatan Zekeriya Yıldızoğlu, "Hatay’ın dillerden düşmeyen çok kültürlü mutfağını bilmeyen yoktur. Ama en çok künefesi ile fark yaratarak Türkiye'nin bir çok iline lezzetleri tattırılıyorsa da yurt dışında da çok bilinen bir lezzet olmuştur. Çünkü Yıldızoğlu Künefe lezzet ve damak tadında fark yaratıyor. Ve biz bu işi severek yapıyoruz. Lezzetimizin kaynağı sanırım bu işi sevmekten  kaynaklanıyor. Severek yapılan işin sonu ise böylesine lezzetli ürünler çıkmasına sebep oluyor." diye konuştu
Çok farklı yerlerden lezzetlerini tatmaya gelen misafirlerinin olduğunu anlatan Yıldızoğlu, özellikle Adana'nın tanınan isimlerinin sürekli lezzetlerini tatmaya geldiklerini belirterek, "Lezzetlerimizi tadan zaten vazgeçmiyor." dedi.
 
'OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM'
 
Baba Ahmet Yıldızoğlu 1950'li yıllarda oda babası Zekeriya Yıldızoğlu ile başladığı künefe üretimine hiç ara vermeden devam ettiklerini vurguladı.
Yıldızoğlu, "1966 yılında Ceyhan da ilk şubemizi açtıktan sonra 1996 Yılında Adana'da başlayan serüven ile bugünlere geldik. Bugünse babamla aynı ismi taşıyan oğlum Zekeriya Yıldızoğlu ile yolumuza devam ediyoruz. Oğlumun çalışmalarıyla gurur duyuyorum" diye mutluluğunu dile getirdi.
 
'KALİTEDEN ÖDÜN VERMEDİK'
 
Baba Yıldızoğlu, "Halkımıza en iyi hizmeti kaliteli bir biçimde sunmak için bugüne kadar büyük mücadeleler verdik. Bizim bayrağımızı şimdi oğlum Zekeriya taşıyor. 1996'den beri Adanalılar bize güvendi, biz de onların güvenlerine layık olmak için daha çok çalıştık. Kalitemizden, hijyenden ve işini bilen personellerin hizmetinden ödün vermedik. Biz emeğimiz ve alın terimizle çalıştıkça Adanalılar da bize sahip çıktı. Bundan sonra da en iyi hizmeti vereceğimize inanıyorum." şeklinde açıklamalarda bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum