Teknolojiye yatırım yapıyorlar

Teknolojiye yatırım yapıyorlar

Teknolojiye yatırım yapıyorlar
02 Haziran 2018 - 11:09

Alüminyum sektöründe Türkiye’nin en büyük entegre tesisleri arasında yer alan Zahit Alüminyum, yeni teknolojik yatırımlarla büyümesini sürdürüyor. Firmanın yeni yatırımı Dikey Boyahane Tesisleri üretime başladı.

Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde; alüminyum profil, kompozit panel ve fotovoltaik panel üretimi gerçekleştiren Zahit Alüminyum, yarı otomatik olan yatay toz boya tesisini tam otomatik bir sistemle yeniledi.

Zahit Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Zahit Balbay, sektördeki rekabet koşullarına ayak uydurmak isteyen firmalar için teknolojik yatırımların önemli olduğunu kaydetti.

Sürdürülebilir üretim için, yeniliğe ve gelişime açık olmak gerektiğini belirten Balbay, ‘’İç ve dış pazara hitap eden bir firma olarak, her zaman rekabet gücümüzü arttırmayı hedefledik. Bu sebeple teknolojik gelişmeleri takip ettik. Eski sistem renklendirme yöntemlerinden artık istediğimiz verimi alamıyorduk. Uzun araştırmalar sonucunda, Avrupa’nın en iyi dikey boyama sistemleri üreticisiyle anlaştık. 4 ay gibi bir sürede yeni teknoloji boyahanemiz kuruldu ve düğmeye bastığımız günden bu yana sorunsuz çalışıyor’’ dedi.

Zahit Balbay, satışlarda önemli bir paya sahip olan statik toz boyalı ürünlerden, dikey boyama tekniğiyle daha iyi verim aldıklarını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum