TKKD'den Huzurevi çalışanlarına toplum adına teşekkür ziyareti

TKKD Adana Şube ve Akdeniz Bölge Başkanı Av. Meryem Türktekin, Pandemi sürecinde yaşlıları bulaş riskine karşı korumak için kurumda 7/24 yatılı olarak hizmet veren tüm huzurevi çalışanlarına teşekkür etti

TKKD'den Huzurevi çalışanlarına toplum adına teşekkür ziyareti

TKKD Adana Şube ve Akdeniz Bölge Başkanı Av. Meryem Türktekin, Pandemi sürecinde yaşlıları bulaş riskine karşı korumak için kurumda 7/24 yatılı olarak hizmet veren tüm huzurevi çalışanlarına teşekkür etti

TKKD'den Huzurevi çalışanlarına toplum adına teşekkür ziyareti
09 Haziran 2021 - 13:24


ADANA(GÜNAYDIN)-Türk Kadınlar Konseyi Derneği  (TKKD) üyeleri, Adana Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak Huzurevi'ni ziyaret etti. 
 
Ziyarette TKKD Adana Şube ve Akdeniz Bölge Başkanı Av. Meryem Türktekin, Pandemi sürecinde yaşlıları bulaş riskine karşı korumak için kurumda 7/24 yatılı olarak hizmet veren, sadece iki haftada bir evlerine gidebilen, büyük fedakarlıklarla covid-19’un huzurevine girmesini önleyen tüm huzurevi çalışanlarına toplum adına teşekkür etti. Av. Türktekin, "Yaşlılarımızın her birinin gençliğinde bu topluma hizmet verdiğini, ülkemizin gelişimine katkı sunduğunu, onlara minnet borcumuz olduğunu unutmadık. Bu süreç nedeniyle kendilerini ziyaret edemiyor olsak da, yaşlılarımızın daima gönlümüzde olduklarını bilmelerini isteriz" dedi.
 
Sosyal devlet ilkesinin anayasamızın en önemli ve en güzel ilkelerinden biri olduğunu ifade eden Av. Meryem Türktekin şunları söyledi:
"Sosyal devlet anlayışı, sadece devlete değil, bireylere de sorumluluklar yükler. Gelişmiş ülke olabilmenin ön koşullarından biri sosyal devlet anlayışının toplumda yerleşmiş olmasıdır. Bu nedenle yaşlılarımıza destek olmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Zira, toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi, saygı ve dayanışmadır. Türk Milleti, bu temel kuralı ve toplumsal dayanışmayı yaşamın her evresinde ve her alanında ilke edinmiştir. Bunu kaybetmememiz ve daha da artırarak bu kültürü çocuklarımıza aktarmamız, büyüklerimizi sadece özel günlerinde değil, yılın her gününde hatırlamamız gerekmektedir."
 
Başarılı çalışmalarından dolayı tüm huzurevi çalışanlarını kutlayan Av.Türktekin, "Huzurevi Müdürü Serdar Güneş’e ve tüm huzurevi çalışanlarına yaşlılarımıza gösterdiğiniz sevgi ve saygıyı, bu süreçte onları koruyabilmek ve mutlu edebilmek adına gösterdiğiniz olağanüstü çabayı burada olan yaşlılarımız vasıtasıyla birebir biliyoruz. Bu durum, sadece yaşlılarımız adına değil, bizlerinde gelecek adına kaygılarını azaltmakta, yaşama güvenle bakmamızı sağlamaktadır. Zira hepimiz yarının yaşlılarıyız" dedi.
 
Av.Türktekin, barışa ve toplumsal dayanışmaya vurgu yapmak amacıyla, Huzurevi Müdürü Serdar Güneş’e Barışın Kraliçesi PUDUHEPA’nın sembolünü ve mührünü taşıyan bir hediye takdim etti.
 
Huzurevi Müdürü Serdar Güneş de, bu ziyaretten ve bu anlamlı hediyeden mutluluk duyduklarını ifade ederek, Pandemi sürecinde tüm ekip olarak gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalıştıklarını ve Covid-19’un huzurevine girmesini engellediklerini ifade etti. Halen çok sıkı koşullarda ve aynı yoğunlukta çalıştıklarını belirten Serdar Güneş, "Devletimizin şefkatli ve koruyucu elini yaşlılarımızın üzerinde hissettirmek, onların burada huzurlu ve güvenli bir yaşam sürdürmelerini sağlamak ve dualarını alabilmek bizim için çok kıymetli ve önemlidir" dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum