Türkiye ile Almanya'dan eş zamanlı operasyon!

Türkiye ile Almanya'dan eş zamanlı operasyon!

Türkiye ile Almanya'dan eş zamanlı operasyon!
12 Şubat 2020 - 11:01

Türkiye ve Almanya’da eş zamanlı düzenlenen operasyonlar kapsamında 76 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.  Yapılan araştırmada şebeke üyelerinin yaşlı Alman vatandaşlarını hedef alarak yaklaşık 3 milyon euro vurgun yaptığı tespit edildi.
Konuyla alakalı olarak Almanya'dan Türkiye'ye Federal Kriminal Polis Teşkilatı (BKA) raporu gönderildi. Gönderilen raporda F.Ö. liderliğindeki çetenin İstanbul'da illegal olarak çağrı merkezi kurarak Alman vatandaşları dolandırdıkları belirtildi.
 Cumhuriyet Başsavcılığı, konu ile ilgili soruşturma başlattı. Yapılan incelemede şebekenin üyelerinin kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak yaklaşık 3 milyon euro vurgun yaptıkları belirlendi. Şebekenin Alman üyelerinin suç gelirlerini kara ve hava yoluyla Türkiye'ye getirdikleri de tespit edildi. Almanya Federal Polis teşkilatı ile irtibatlı yürütülen soruşturmaların ardından bu sabah iki ülkede ortak operasyon başlatıldı. Türkiye'de 36 şüpheli, Almanya'da ise 40 şüpheliye yönelik gözaltı kararı verildi. Yapılan baskınlarda çok sayıda zanlı gözaltına alınırken, operasyonların sürdüğü öğrenildi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum