U-12 yaş yeşilay ligi oldu

ASKF Başkanı Ahmet Bozan, kulüpler ile STK’ları buluşturmaya devam ettiklerini belirtti

U-12 yaş yeşilay ligi oldu

ASKF Başkanı Ahmet Bozan, kulüpler ile STK’ları buluşturmaya devam ettiklerini belirtti

U-12 yaş yeşilay ligi oldu
10 Aralık 2019 - 15:02

Hüseyin SUNGUR
 
Adana Amatör Spor Kulüpleri’den (ASKF) bir yenilik daha. Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Ali Gülleri Spor Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen kura çekimi ile U-12 Yaş Yeşilay Play Off Ligi adıyla start aldı.
 
ASKF Başkanı Dr. Ahmet Bozan Her zaman gençlerin yanında ve destekçisi olduklarını belirterek, “Kulüplerimiz ile devletimizin önemli STK'larını buluşturmaya devam ediyoruz. Bu anlamda Türkiye'miz için çok çok önemli olan Yeşilay ile U-12 Ligi'ni birleştirerek U-12 Yaş Yeşilay Play Off Ligi olması konusunda, Yeşilay Cemiyeti Adana Şube Başkanımız Mehmet Aslanbaba ile yaptığımız ortak çalışmalar neticesinde faydalı bir karara imza attık. Önemli olan gençliğimizin ve evlatlarımızın bağımlılıkla mücadele eden Yeşilay gibi önemli bir kurumu tanıması ve yaptığı çalışmaların spor ile içiçe olduğunun anlaşılması” dedi.
 
Yeşilay Cemiyeti Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba da ASKF ile yaptıkları çalışmaları önemsediklerini belirterek, “Gençliğin en büyük sorunu olan bağımlılıkla mücadelededir. Yeşilay olarak üstümüze düşen bütün görevleri gönüllülük esası içinde yapmaya gayret ediyoruz. Bağımlılığı önlemede ise en önemli etkenin spor olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bizler de sporla iç içe olarak bu sorunların üstesinden gelmeye çalışacağız. Katılım gösteren tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz” diye konuştu.
 
Törende söz alan TFF Bölge Müdürü Akif Oflaz ise, “ASKF ve Yeşilay birlikteliğini görmek bizleri mutlu etmiştir. ASKF'nin Kızılay ve THK' dan sonra Yeşilay gibi önemli bir kurum ile devam etmesi futbol adına sevindirici” dedi.
 
Büyükşehir Belediye Spor Şube Müdürü Mehmet Yuşa Davarcı, Seyhan Belediye Basın Müdürü Gökhan Güney, Çukurova Belediyesi Spor Müdürü Ergin Ulun, Sarıçam Belediye Spor Şube Müdürü Kadir Gül, Saha Komiserleri Dernek Başkanı Mahmut Uzunoğlu, MUSADER Başkanı Ragıp Okur, Futbol İl Temsilcisi Bülent Oymacı, kulüp temsilcileri ile yöneticileri ve antrenörlerin katıldığı kura çekimi ile U-12 Yaş Yeşilay Play Off Ligi Grupları belli oldu.
 
Açılış Müsabakası 16 Aralık Pazartesi günü saat 18.00'da Gündüz Tekin Onay Tesislerinde Çukurova Gençlik U-12 - Torosspor U-12 arasında oynanacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum