Üç çocuğunu öldüren kadının duruşmasına devam edildi

Üç çocuğunu öldüren kadının duruşmasına devam edildi

Üç çocuğunu öldüren kadının duruşmasına devam edildi
14 Aralık 2019 - 09:16

Adana'da 3, 7 ve 9 yaşlarındaki 3 çocuğunu bıçakla öldürüp ardından bileklerini keserek intihara kalkışan anne hakkında, 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle açılan davanın duruşmasına devam edildi.
Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu Selma C. tutuklu bulunduğu cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Sanık Cice’nin eşi müşteki Abdulcabbar Cice’nin katılmadığı duruşmada mahkeme savcısı, sanık Cice’nin İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilip gözlem altında tutularak cezai ehliyeti ile ilgili rapor aldırılmasını ve tutukluluğunun devamını istedi.
Mahkeme Başkanı, sanık Cice’ye söyleyeceği bir şey olup olmadığını sordu. Cice, “Hayır” diye cevap verdi.
Sanık Cice’nin avukatı, dava dosyasını almakta önce tereddüt ettiğini söyledi. Müvekkili Selma Cice ile cezaevinde görüştüğünü belirten avukat, “Psikolojisi çok bozuktu. Devamlı boşluğa bakıyordu. Çocuklarını öldüren bir annedir, cani değildir. Eşi şu anda bir başka kadınla birlikte yaşıyor, kadın 6.5 aylık hamiledir.  Selma’dan boşanmaları söz konusu bile değil” dedi. 
Müvekkilinin eşi ve aile yakınlarının ifadelerinde mutlu evlilik yönünde ifadeler verdiklerini belirten avukat, ancak Selma Cice’nin devamlı eşi, eşinin babası, kayınbiraderi ve eşinin babasının kardeşi tarafından dövülen, şiddet gören bir kadın olduğunu söyledi. Severek eşi ile evlenen Selma Cice’nin eşinin başka bir kadınla ilişkisi üzerine psikolojisinin bozulduğunu ifade eden avukatı, “Eşi Selma’ya ‘senin üzerine kuma getireceğim’ demiştir. Selma da, eşi nazarında her şeyden daha değersiz olduğunu düşünerek, çocuklarını üvey anne eline bırakmamak için ‘Bu kötü dünyada yaşayamam’ diyerek eylemini gerçekleştirmiştir. Akıl sağlığı iyi değildir” diyerek ev hapsi ile tahliye edilmesini istedi.
Mahkeme heyeti, sanık Selma Cice’nin tutukluluğunun devamına karar verdi. Heyet, daha önce Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde yapılan muayenesinde cezai ehliyetinin tam olduğu yönünde rapor verilen sanık Cice’nin 3 hafta süreyi geçmeyecek şekilde İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda gözlem altında tutulup tekrar cezai ehliyetinin olup olmadığı yönünde rapor aldırılmasını da kararlaştırdı. Duruşma, sanığın daha önce psikiyatri ilaçları kullanıp kullanmadığının ve şiddet konusunda bağlı bulunduğu jandarma karakoluna başvurup başvurmadığının araştırılması ve eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe erteledi.

‘Bilinçli yapmadım’
Yüreğir ilçesine bağlı Geçitli Cumhuriyet Mahallesi'nde, 21 Ekim 2018'de, sabah eşi tarlaya gidince pencereleri kapatıp tüm kapıları kilitleyerek, evin koridorunda 3 yaşındaki oğlu Mahmut, 7 yaşındaki kızı Semanur ve 9 yaşındaki Mehmet Emin'i bıçakla öldüren, ardından bileklerini keserek intihar girişiminde bulunan Selma Cice hakkında "çocuklarını kasten öldürmek" suçundan 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Selma Cice ilk duruşmada yaptığı savunmasında, eşinin arada sırada kendisine şiddet uyguladığını, bu yüzden sürekli intihar etmeyi düşündüğünü ve depresyona girdiğini iddia ederek, “Olaydan önce bir sürü ilaç içtim. Bilincim yerinde değildi. Ne yaptığımı bilmiyorum. Çocuklarımı çok seviyordum bilinçli şekilde yapmadım. İlaç içmeseydim yapmazdım. Nasıl öldürdüğümü hatırlamıyorum. Çocuklarım dünyada en büyük varlığımdı. Bilinçli yapmadım. Çok pişmanım" demişti. Geçen celse duruşmaya gelen Cice’nin eşi Abdulcabbar Cice ise eşinden şikayetçi olduğunu belirtmişti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum