‘Uçurumlar Meşalesi’ taze ekmek sıcaklığında çıktı

‘Uçurumlar Meşalesi’ taze ekmek sıcaklığında çıktı

‘Uçurumlar Meşalesi’ taze ekmek sıcaklığında çıktı
12 Ocak 2017 - 19:41

MUSTAFA ÖZKE

 

ADANA (GÜNAYDIN) – Teolojik kültürden bilimsel kültüre evrilen bir dönemeçte, bireyi kuşatan bezgin ruh halinin şiirle sağaltılmaya çalışıldığının göstergesidir Açelya Büşra Özdirek'in şiirleri!..

Şair Ahmet Günbaş, Açelya Büşra Özdirek'in yeni kitabı ‘Uçurumlar Meşalesi’ hakkında yazmış bu satırları. Ve devam etmiş; “Öldük /Öldürdük / Sana dair / Bana dair/ Ülke'me dair ne varsa...” dizeleri bildik bir kaosu işaret etse de, Beyanat'ı beyanında gün yüzüne çıkamayan sevgisini, “Gel! Sesimle sarılayım sana / eğerleri çözülsün asi atların...” adanmışlığıyla sunmakta oldukça kararlı. Kısa, yalın söyleyişlerdeki başarısı onu daha belirgin kılıyor. Şiirle şiirsel boşlukları dengede tuttuğu sürece, dönüşümsel anlamda yepyeni duyarlıklar kapımızı çalabilir.”

Fırından yeni çıkmış taze ekmek kokusunda bir kitap ‘Uçurumlar Meşalesi’. Şair Açelya Büşra Özdirek, Etki Yayınları'ndan çıkan kitap için, “Işığa ve umuda dair bir emek oldu. İçeriği, tamamıyla kendi ütopyanızı kurabileceğiniz ve gerçek hayata iliştirebileceğiniz dizelerden oluşmakta. İlgileri için Ahmet Günbaş, Halim Yazıcı ve Hülya Deniz Ünal’a teşekkür ederim” diyor.

20. Ali Rıza Ertan Başarı Ödülü’nü kazanan Açelya Büşra Özdirek'in yeni kitabı ‘Uçurumlar Meşalesi’nin kapağında ise eski bir çalar saat dikkat çekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum