'Unutma hiçbir şeyin sonu gelmedi henüz'

Karahan Kitabevi, genç şair Edibe Toğaç'ın 'Başka Türlü Seviyorum Ben Seni' isimli şiir kitabını edebiyat dünyasına kazandırarak, okurlarıyla buluşturdu.

'Unutma hiçbir şeyin sonu gelmedi henüz'

Karahan Kitabevi, genç şair Edibe Toğaç'ın 'Başka Türlü Seviyorum Ben Seni' isimli şiir kitabını edebiyat dünyasına kazandırarak, okurlarıyla buluşturdu.

 'Unutma hiçbir şeyin sonu gelmedi henüz'
16 Mart 2020 - 09:42

MUSTAFA ÖZKE
 
ADANA (GÜNAYDIN) -
Genç şair Edibe Toğaç’ın 'Başka Türlü Seviyorum Ben Seni' isimli şiir kitabı okurlarıyla buluştu. Karahan Kitapevi tarafından edebiyata kazandırılan kitapta Toğaç özellikle umuda dair şiirleriyle okurlarını selamlıyor ve "Unutmayın hiçbir şeyin sonu gelmedi henüz" diyor. Toğaç, kitabını anne ve babasına ithaf ettiğini belirtiyor.
Genç şair Edibe Toğaç, 'Başka Türlü Seviyorum Ben Seni' adlı eserinin 'Yaşamaya değer çok şey var hayata' başlıklı yazısında okurlarına şöyle sesleniyor; "Dünya dönüyor, evet kim ne derse desin bu doğru. Tüm döngü aynı işlemini sürdürmeye devam ediyor hayatta ve yeni biri daha doğuyor işte ve biri daha ölüyor şimdi. Çiçekler yeniden açıyor.
Tüm güzelliğini görkemini sunmuş bir başka güzel çiçek daha soluyor şimdi. Şelaleler yorulmaksızın tükenmeksizin akmaya, çağlamaya devam ediyor. Bulutlar hız kesmiyor yağmuru yanına alarak ilerlemeye devam ediyor, akacağı yağacağı yere doğru. Bu tıpkı sefere çıkmak gibi...
Ve işte güneş yeniden doğuyor gülümsercesine biten, tükenen, yorulan ruhlara enerji verircesine.
Ben buradayım ölmedim, yok olmadım, kaybolmadım ve henüz hiçbir şeyin sonu gelmedi diyor adeta.
Yollar olduğu yerde duruyor öylece, üzerinden gelip geçenlere tanıklık ediyor haliyle.
Rüzgârlar esmeye devam ediyor, tüm kötülükleri uzaklara sürüklercesine. Tüm kötülükleri, hüzünleri, hayal kırıklıklarını süpürmeye yemin ediyor adeta.
Yanındayım diyor, yanındayım ve kuşlar oldukları yerde duramıyorlar, ötüşmelerini duyabiliyorum
Vazgeçmeden, usanmadan,yorulmadan ve bıkmadan yuvalarını kurmaya ve yiyeceklerini yavrularına aile bireylerine taşımaya devam ediyorlar.
Kısaca hayata renk olmaya devam ediyorlar ağaçlar tüm görkemini tüm rengi ve tüm iç açıcılığıyla salınmaya devam ediyorlar, dans etmeye devam ediyorlar.
Rüzgârın da yardımıyla tüm huzuru enjekte ediyorlar içi geçmiş ruhlara ve yağmur yeniden yağıyor, su serpiyor acı çekmiş yüreklere adeta.
Bir yalnızın penceresine çarpıyor damlaları ona yalnızlığını unuttururcasına ve bak gök yeniden gürlüyor işte. Yüreklerdeki tüm suskunluklara çığlık ve ses olurcasına doğaya bak, ışığa bak, rüzgârı dinle, kuşlarla neşelen, bulutları seyret, güneşe selam ver, umutlarına tutun, yalnızlığına saygı duy, onu sev, her şeye iyilik et, nefreti ardında bırak, tüm yükünü üzerinden boşalt, gerçeğe biraz daha yaklaş, korkularına cesareti ekle.
Sev, sevmekten korkma! Ve imkansızlığa aldanma, ruhunu temizle, onu tanı ve yanında yoldaşın olarak belirle, ve unutma hiçbir şeyin sonu gelmedi henüz! Yaşamaya değer çok şey var hayatta...”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum