‘Üretim potansiyelimizi arttırmalıyız’

Adana Valisi Elban, Adana Ticaret Odası’na iadeyi ziyarette bulundu

‘Üretim potansiyelimizi arttırmalıyız’

Adana Valisi Elban, Adana Ticaret Odası’na iadeyi ziyarette bulundu

‘Üretim potansiyelimizi arttırmalıyız’
27 Ekim 2020 - 17:15

Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ve yönetimine iadeyi ziyarette bulunan Adana Valisi Süleyman Elban, Ticaret Borsası Kompleksini gezdi.
ATB Başkanı Şahin Bilgiç, Meclis Başkanı Osman Bağış, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak, YK Üyeleri Hamit Tezcan ve Şahin Güneşer ile Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk, Vali Süleyman Elban’ı kapıda karşıladı.
Karşılama sonrası Vali Elban’a Borsa Kompleksinin işleyişi ve sahip olduğu teknoloji hakkında bilgi veren ATB Başkanı Şahin Bilgiç, Beyaz Altın olarak da bilinen Çukurova’nın simgesi pamuk ürünü zaman içerisinde ekim alanlarının bir kısmını alternatif ürünlere bıraktığını söyledi. Günümüzde mısır ve narenciye üretiminin yoğunluk kazandığına dikkat çeken Bilgiç, “Çukurova’nın bereketli topraklarında bir çok ürün en iyi şekilde yetiştirmektedir. Adanamız bu yönüyle tarımın ve tarıma dayalı sanayinin kalbidir” dedi.
Üretici, tüccarı ve sanayicileri buluşturarak tarımsal ürünlerin gerçek değerinde ticaretinin yapılabilmesini sağladıklarını ifade eden Bilgiç, bu anlamda gerçek borsacılık hizmeti sunduklarını, piyasa fiyatlarının oluşmasını sağladıklarını belirterek, “Borsalar ticaret yapan değil, hizmet üreten yerlerdir. Adana’ya, bölgemize ve ülkemiz yararına olacak her faaliyetin içerisinde yer alıyor, üzerimize düşeni her zaman en iyi şekilde yerine getiriyoruz. Amacımız ticareti kolaylatırmak, geliştirmektir”diye konuştu.
Önemli bir ticaret ve sanayi kenti olan Adana’nın geçmişten günümüze sahip olduğu bu potansiyeli daha da geliştirmek için yapılacak çalışmalarda iş birliğinin önemine değinen Vali Süleyman Elban, konuşmasında “Bereketli topraklarıyla ülkemiz tarımına ev sahipliği yapan Adanamızın üretim potansiyelinin daha da arttırılmasını elzem buluyorum. Hem tarımsal üretim hem de hayvancılık geliştirilmeli. Hayvancılığın gelişmesi için geleneksel anlayışı bırakıp, profesyonelliğe geçmek gerekli. Çünkü geleneksel hayvancılık yapanların profesyonel hayvancılık yapanlarla rekabet şansı olmaz.” Dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum