Ustalar bu sergide buluştu

Uluslararası ‘100 eser 100 sanatçı ile yüzleşme’ sergisine katılan Adana’nın sevilen siması ünlü televizyon programcısı ve sunucusu, yazar, rölyef ve resim sanatçısı Fisun Peynircioğlu büyük ilgi gördü

Ustalar bu sergide buluştu

Uluslararası ‘100 eser 100 sanatçı ile yüzleşme’ sergisine katılan Adana’nın sevilen siması ünlü televizyon programcısı ve sunucusu, yazar, rölyef ve resim sanatçısı Fisun Peynircioğlu büyük ilgi gördü

Ustalar bu sergide buluştu
06 Kasım 2018 - 08:27

HÜSEYİN SUNGUR-Özel
 
Adana’nın sevilen siması ünlü televizyon programcısı ve sunucusu, yazar, rölyef ve resim sanatçısı Fisun Peynircioğlu, İstanbul Kadıköy’ün seçkin Mavist galerisinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen muhteşem bir sergiye katıldı. Sergide Cumhuriyet Bayramı’na vurgu yapılması ve o değerlerin yaşatılması katılımcılar tarafından büyük takdir gördü.
 
EV SAHİBİ MAVİST
 
Mavist galeri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi anlamlı bir günde Uluslararası 100 Eser 100 Sanatçı ile Yüzleşme adı altındaki sergiye ev sahipliği yaptı.
Sergide ünlü sanatçı ve ressamlar yer aldı. Etkinliğin uluslararası olması Avrupa ve Türkiye’nin her yerinden ressamlar ve sanatçıları da bir araya getirdi. İstanbullular uzun yıllar böyle anlamlı, görkemli ve muhteşem bir sergi görmediklerini dile getirerek, birbirinden değerli sanatçılara başarılar dilediler.
 
DÜNYA BU SERGİDE BULUŞTU
 

Macaristan, Almanya, İsveç, Avusturya, Varna, Suriye, Türkiye’den İstanbul, İzmir, Antakya, Antalya, Konya, Uşak, Kahramanmaraş ve daha bir çok şehirden gelen sanatçılar örnek bir dostluk gösterisi sergilediler.
Türkiye’nin çeşitli illerindeki profesörler ve doçentlerinde ilgi gösterdiği bu sergide Bedri Rahmi Eyüpoğlu, Rahmetli Hilmi Özbay’ın eseri, Süleyman Saim Tekcan, Resmin ve baskı sanatının ustası Imoga müzesinin sahibi Julianna Imes Major, Prof. Dr. Melihat Tüzün, Prof. Dr. İsmet Çavuşoğlu, Prof. Dr. Erol Murat Yıldız, Doç. Dr. Abdullah Tezemir, bal mumu sanatçısı ile portre ve hayvanları çalışan rakibi olmayan tek kişi Hasan Mutlu, içindeki coğrafyayı resmeden kişi Ahmet Bostancı resim heykel ve mozaik sanatçısı olarak büyük ilgi gördüler.
 
16 KASIM’A KADAR AÇIK
 
Ayrıca Adana’nın sevilen simalarından ünlü televizyon programcısı ve sunucusu yazar, rölyef ve resim sanatçısı Fisun Peynircioğlu da bu sergideki sanatçılar arasında yer aldı. Sergide ressam ve heykeltıraş Fatma Taşçı Küratörlüğünde 120 eserle gündemdeki yerini aldı.
Sergiye ev sahipliği yapan grafiker, modacı, televizyonda Sanat Mavist’in yapımcısı ve sunucusu olan Sevinç Lüleci ve Levent Lüleci kardeşler, ayda bir karma ve kişisel sergi olmak üzere iki sergi açtılar
Ayrıca galeri dışında 5 büyük sergi, belediye, oteller, Francis okulları ve müzelerde sergiler Temmuz ve Ağustos aylarında Doğu ve Güney Doğu Anadolu, Bodrum ve Çeşme çalıştayları ve sergileri ile sanatçılar sergi organizasyonu yapıp sanatseverler ile buluşacaklar.
Yüzleşme sergisi 16 Kasım’a kadar Kadıköy Galeri Mavist’te tüm sanatseverlere açık olacak.