Utanç davası

Adana Kadın Platformu üyeleri, biri kız 2 çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen babanın tutuklanmasını istedi, mahkeme oy çokluğuyla red etti

Utanç davası

Adana Kadın Platformu üyeleri, biri kız 2 çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen babanın tutuklanmasını istedi, mahkeme oy çokluğuyla red etti

Utanç davası
29 Haziran 2020 - 16:55

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-Adana’da biri kız 2 çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen M.A.K.’nin 16 yıldan 34 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle açılan davaya devam edildi.
Çukurova ilçesinde B.K., geçen yıl boşanma aşamasında olduğu eşi M.A.K.’nin 6 yaşındaki oğlu M.A.K. ile 5 yaşındaki kızı S.A.K.’ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla şikayette bulundu. Yapılan soruşturma sonunda, M.A.K. hakkında ‘Çocuğun cinsel istismarı, müstehcenlik’ suçlarından dava açıldı. Adana 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden davanın geçen hafta yapılan duruşmasına, tutuksuz sanık M.A.K. ile tarafların avukatları katıldı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün avukatı ve Adana Kadın Platformu avukatlarının da katıldığı duruşmada M.A.K. suçlamaları kabul etmedi. Mağdur çocukların avukatları ve Kadın Platformu avukatları, sanığın tutuklanmasını istedi.
Mahkeme heyeti, oy çokluğu ile sanığın tutuksuz yargılanmasının devamına karar verdi. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelenirken Adana Kadın Platformu üyesi avukatlar adliye çıkışında basın açıklaması yaptı. Platform adına açıklamayı okuyan Avukat Sevil Aracı, mahkemenin iddianamede bazı eksikliklerin olduğunu tespit ettiğini ancak henüz eksikliklerin giderilmediğini söyledi. Av. Aracı, “Dosya iddianamenin yeniden düzenlenmesi için cumhuriyet başsavcılığına gönderildi. Bizim sanığın tutuklanması yönünde talebimiz oldu. Üye hakimlerinden birinin muhalefet oyu ile talebimiz rededildi . Biz böyle bir ağır suçlamanın olduğu dosyada sanığın tutuklanması gerektiğini düşünüyoruz. Kendi çocuğuna zarar veren birinin başkalarının çocuğuna da zarar vereceğini düşünüyoruz. Biz dosyanın takipçisi olacağız” dedi..
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum