Üvey babalarını tuvalette öldürmek istediler

Biri kız 2 kardeşin 26.5’ar yıl hapis cezası ile cezalandırılmaları isteniyor

Üvey babalarını tuvalette öldürmek istediler

Biri kız 2 kardeşin 26.5’ar yıl hapis cezası ile cezalandırılmaları isteniyor

Üvey babalarını tuvalette öldürmek istediler
07 Aralık 2018 - 09:10

Haydar ŞENGÜL
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana’da üvey babalarını tuvalette bıçakla öldürmek, erkek kardeşlerini de yaraladığı iddia edilen biri kız 2 kardeş haklarında 26 yıl 6’şar ay hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle açılan davada yargılanmaya başladı.
Adana 1.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Fadime Karacan, üvey ağabeyi Gani Yaltürk, öldürülmek istenen üvey babaları Mehmet Taş, yaralanan kardeşleri Vural Karacan ve anneleri Elif Yeşilbaş ile sanıkların avukatları katıldı. Mahkeme Başkanı, sanıklara suçlarını hatırlatıp savunmalarını yapmalarını istedi. Şırdancı da çalıştığını belirten Fadime Karacan, suçlamaları kabul etmedi. Annesi ile dini nikahlı yaşayan Mehmet Taş’ı bıçaklamadığını, kardeşine de saldırmadığını iddia eden Karacan, “Tanımadığım bir insanı neden bıçaklayım. Olay günü sevgilim ile birlikte evdeydim” dedi.
Mahkeme Başkanı, diğer sanık Yaltürk’ün yakalandığında alınan ifadesinde kendisini suçladığını hatırlatması üzerine Karacan, “Yalan söylüyor. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.
Yaltürk de, olay günü üvey kardeşi Fadime ile müştekilerin evine gittiklerini söyledi. Taş’ın kendisine saksı attığını ve başından yaralandığını belirten Yaltürk, “Vural’ın elinde bıçak vardı beni kovaladı. Elinden bıçağı alıp korkutmak için kendisine fırlattım.  Kendisine bıçak saplamadım.  Kendi kendine yapmış olabilir.  Mehmet’in annemin evinde yaşamasından rahatsız oluyordum. Nikah yapmasını istemiştim” dedi.
Öldürülmek istenen Taş ise sanıklardan şikayetçi oldu. Olay günü evin dışındaki tuvalete gittiğini belirten Taş, “Tuvaletimi yaparken dışarıdan bir ses geldi. Eşim sandım. Tuvaletin kapısı birden açıldı. Karşımda Fadime Karacan’ı gördüm. Saçında peruk vardı. Bana iki dakika baktı. ‘Hoş geldin’ dedim. Ses çıkartmadı. Eşofmanımı çekerken bir anda Fadime elindeki bıçağı göğsüme sapladı. Tuvaletten çıktığımda Gani de oradaydı. Gani arkamdan koluyla boğazımı tutup bıçağı göğsüme salladı. Fadime’ye ‘Bunun ölmesi lazım Fatoş’ dedi. Bu sırada eşim Elif ile Vural dışarı çıktı. Gani daha sonra Vural’ı sırtından yaraladı” dedi.
Vural Karacan da, ablası ile üvey ağabeyinin Mehmet Taş’a bıçak salladığını gördüğünü söyledi. Karacan, “Mehmet’i bıçakladıktan sonra kaçtılar. Peşlerinden gittim. Gani ‘seni de öldüreceğim bu burada kalmayacak, hepinizi öldüreceğim’ dedi. Sırtımda ağrı hissettim” dedi. Elif Yeşilbaş da, kızı ve üvey oğlunun birlikte yaşadığı dini nikahlı Mehmet Taş’ı bıçakladığını belirtip çocuklarından şikayetçi oldu.
Mahkeme heyeti, 2 kardeşin tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi.