Vali Demirtaş’a ‘Amatör Sporun Babası’ plaketi

Kuruluşunun 33. yılını kutlayan ASKF’nin iftar yemeğinde spor paydaşları buluştu

Vali Demirtaş’a ‘Amatör Sporun Babası’ plaketi

Kuruluşunun 33. yılını kutlayan ASKF’nin iftar yemeğinde spor paydaşları buluştu

Vali Demirtaş’a ‘Amatör Sporun Babası’ plaketi
25 Mayıs 2019 - 09:09

Hüseyin SUNGUR
 
Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) düzenlendiği iftar programı ile spor camiasını bir araya getirdi. Düzenlenen iftar programında Adana Valisi Mahmut Demirtaş'a "Amatör Sporun Babası" plaketi verildi. 
ASKF Ali Güreli Tesisleri'nde gerçekleşen iftar programına, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, ASKF Başkanı Dr. Ahmet Bozan, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Futbol Federasyonu Güney İlleri Müdürü Akif Oflaz, Amatör Spor Kulüpleri Derneği Adana Şube Başkanı Mustafa Boz, futbol kulüplerinin yönetici, antrenör ile bir çok dalda faaliyet gösteren sporcular katıldı. Amatör spor kulüplerine gösterdiği destekden dolayı Adana Valisi Mahmut Demirtaş'a Yüksel Gençlikspor futbol kulübü Başkanı Kemal Yüksel tarafından "Amatör Sporun Babası" plaketi verildi.
Amatör Spor Kulübü Tesislerinde düzenlenen programda Vali Demirtaş, iftardan önce federasyon binasını gezerek ASKF Başkanı Ahmet Bozan’dan bilgiler aldı.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’ın da hazır bulunduğu programda Vali Demirtaş bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasına Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun 33. kuruluş yıldönümünü kutladığını belirterek başlayan Vali Demirtaş, “Bugün bu topraklarda sonsuza dek var olmak istiyorsak genç neslimizi ilim, irfan, spor ve kültür başta olmak üzere dünya milletleriyle rekabet edecek seviyede donatmalıyız. Onları milletimize, ailelerine, arkadaşlarına ve spor yaptıkları kulüplerine örnek gençler olarak yetiştirmeliyiz. Tüm bunları yaparken sağlam bir bedenin, salim bir düşünceye sahip bir kafanın ilk basamağı olduğunu da unutmamalıyız.” dedi.
Gençleri hem ruhsal hem de fiziksel anlamda zinde tutacak çalışmaların özenle hayata geçirilmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Demirtaş, “Onları kendini geliştiren, dünyayı okuyabilen, eleştirel bir bakış açısıyla sorgulayan bireyler olarak bugünün ve geleceğin dünyasına hazırlamalıyız. Gençlerimize yapılan yatırımın, geleceğimize yapılan yatırım olduğunu asla aklımızdan çıkarmıyoruz. Medeniyet yolculuğumuzda önümüze koyduğumuz hedeflerin gerçekleştirilmesinde, gençlerimizin en önemli rehberlerinden birinin de spor olduğunu biliyoruz. O sebeple amatör spor kulüplerimizin de bizlerin en önemli paydaşı olduğunun bilinmesinde yarar görüyorum.” şeklinde konuştu.
Vali Demirtaş,  “Yatırımların hız kesmeden devam etmesi için bizler de yerelde 197 amatör spor kulübümüze elimizden gelen tüm imkanlarla destek vermeyi sürdüreceğiz. Bu vesile ile tüm amatör kulüplerimize, sporcularımıza, hakemlerimize, müsabakalarda görev alan sağlık ve güvenlik personelimize çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum.” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.
ASKF Başkanı Ahmet Bozan, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun 33. yılını kutlamaktan dolayı gurur duyduklarını belirtti. Bozan, “Öncelikle ASKF’ye büyük emekler vermiş olan başkanımız merhum Ali Gülleri’yi rahmetle anıyorum. ASKF bu günlere geldiyse en büyük katkı Ali Gülleri ve yönetimlerde görev almış arkadaşlarımızındır. Amatörlere elimizden geldiğince destek vermeye sorunlarını gidermeye çalışıyoruz. İftar programımıza katılan tüm spor dostlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmasının ardından Vali Demirtaş’a, Yüksel Gençlik Spor Kulübü Başkanı Kemal Yüksel ile Denizli Mithatpaşa Spor Kulübü Başkanı Alpaslan Sünme tarafından amatör spor kulüplerine verdiği desteklerden dolayı plaket takdim edildi. Program, iftar yemeğinin yenmesi ve yemek duasının yapılmasıyla son buldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum