Reklam
Reklam

Vali Demirtaş: Geleceğe güvenle bakıyoruz

Vali Demirtaş: Geleceğe güvenle bakıyoruz

Vali Demirtaş: Geleceğe güvenle bakıyoruz
13 Eylül 2018 - 16:42

ADANA (GÜNAYDIN) – Adana Valisi Mahmut Demirtaş, yeni eğitim ve öğretim yılının en huzurlu şekilde geçmesi için gerekli tüm hassasiyeti gösterdiklerini belirterek, “Gençlere ve geleceğe güvenle bakıyoruz.” dedi

Yeni Eğitim ve Öğretim Yılında gerçekleştirilmesi planlanan proje ve çalışmaların detaylarıyla ele alındığı "2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı" toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Yüreğir Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya, Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Yalçın, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür V. Murat Bilal, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, okul aile birliği başkan ve yöneticileri ile davetliler katıldı.

 "2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı"na Yönelik yol haritasının tüm ayrıntılarıyla değerlendirildiği ve İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince sunumların yapıldığı toplantıda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, yeni eğitim ve öğretim yılının en huzurlu bir şekilde geçmesi için gerekli tüm hassasiyeti göstermeye devam edeceklerini söyledi.

Vali Mahmut Demirtaş, “Bu toplantı ile 2018-2019 eğitim öğretim yılı başlarken ilimizde izleyeceğimiz rotayı hep beraber belirleyecek, güçlü ve zayıf yönlerimizi hep birlikte görecek; alınması icap eden tedbirlerin ve yapılması gereken iş ve işlemlerin ivedilikle hayata geçirilmesi hususundaki talimatlarımızı ilk ağızdan sizlere ifade edeceğiz." dedi

Demirtaş, “Pazartesi günü ülkemiz genelinde 20 milyon civarında, ilimizde ise 500 bine yakın evladımız, ilkokul zilinin çalması ile birlikte yeniden okuluyla, arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle buluşacak. Öğrencilerimiz, uzun yaz tatilinin ardından büyük bir heyecan ve sevinçle yeni eğitim dönemine başlayacak. Nüfusumuzun neredeyse dörtte birine tekabül eden genç kuşağımız, istikbale güvenle bakmamız için büyük önem arz etmekle birlikte, omuzlarımıza da ciddi bir sorumluluk yüklemektedir. Her fırsatta ifade ettiğim üzere, millet olarak en büyük sermayemiz, insan kaynağımız, beşeri gücümüzdür. Askeri ve ekonomik müdahalelerin dahi sosyal medya üzerinden yapıldığı bugünün dünyasında her an, her dakika durumlar yeniden şekilleniyor, konumlar yer değiştiriyor. Böylesi bir dünya düzeninde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemize ve milletimize gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma ideali doğrultusunda yeni hedeflere kilitlenmeli ve bu kutlu yolda azimle ve kararlılıkla yürümeliyiz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum