‘Vicdanen rahat değilim’

Kızlara bakma cinayetine müebbet hapis cezası verildi

‘Vicdanen rahat değilim’

Kızlara bakma cinayetine müebbet hapis cezası verildi

‘Vicdanen rahat değilim’
25 Nisan 2019 - 09:11

Haydar ŞENGÜL

ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana'da, kızlara bakma yüzünden çıkan kavgada bir kişiyi öldürdüğü iddia edilen sanık Mehmet Yontar müebbet hapis cezasına mahkum edildi. 
Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına tutuklu sanık Mehmet Yontar ile tarafların avukatları geldi. Öldürülen Ali Rıza Duğan'ın babası Kemal Duğan ile tarafların avukatların katıldığı duruşmada mahkeme savcısı, geçen celse verdiği esas hakkındaki mütalaasını tekrarladı. Savcı, mütalaasında sanık Yontar’ın ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını, diğer sanık tutuksuz Cumali Deniz Görür’ür ise beraatine karar verilmesini istedi. 
Mütalaaya karşı söz hakkı verilen öldürülen Duğan’ın babası Kemal Duğan, her iki sanığın da en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti. 
Sanık Yontar da son savunmasında, eski savunmalarını tekrarladığını belirterek, “Ben maktulü daha önceden tanımıyordum. Ali Rıza sonradan geldi. Direk bana yöneldi. Ben öldürme kastı ile hareket etmedim. Bıçağı benden uzak durması için salladım, bıçak değdi. Ben de böyle bir olayın olmasını istemezdim. Adaletinize güveniyorum. Vicdanen bu olay nedeniyle rahat değilim” dedi. 
Mahkeme heyeti, sanık Yontar’ı ‘Kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasın mahkum etti. Diğer sanık Görür ise suçu işlediğinin sabit olmaması nedeniyle beraat etti. 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum