Virüsten korunmak için ücretsiz maske üretti

Virüsten korunmak için ücretsiz maske üretti

 Virüsten korunmak için ücretsiz maske üretti
31 Mart 2020 - 09:01

Korona virüsüne devletin yaptığı mücadeleye destek olmak amacıyla Tarsus Belediyesi için ücretsiz maske ürettiğini anlatan İlhan Çatal, 10 bin maskeyi teslim ettiklerini söyledi

HAYDAR ŞENGÜL

ADANA (GÜNAYDIN) –
Korona virüsten korunmak için Türkiye genelinde alınan önlemler artırılırken Mersin'in Tarsus ilçesinde bir tekstilci, ücretsiz maske üretimine başladı. Fabrikadaki tekstil işçilerinin gönüllü olarak çalıştığı firmada üretilmesi hedeflenen 30 bin maskenin ilk etabı olan 10 bini Tarsus Belediyesi'ne teslim edildi.
Tarsus'ta Öğretmenler Mahallesi D400 karayolu üzerinde faaliyet gösteren İmece Tekstil, korona virüs salgına karşı ortaya çıkan ihtiyaçlar kapsamında ücretsiz maske üretimine başladı. Tekstil firmasını maske üretimine açan işletme sahibi İlhan Çatal, işçilerin de gönüllü olarak çalışıp hiçbir ücret talebinde bulunmadığını söyledi.

"HER ZAMAN ÜLKEM
İÇİN HİZMETE HAZIRIM"


Korona virüsüne devletin yaptığı mücadeleye destek olmak amacıyla Tarsus Belediyesi için ücretsiz maske ürettiğini anlatan İlhan Çatal, "Tarsus Belediyesi'ne 10 bin adet maskeyi teslim ettik. Her zaman ülkem için ben de bir damla olmak istedim. Tüm dünyayı kasıp kavuran bu illetten kurtulmak için hep beraber mücadele edilmesi gerekmektedir. Biz de firma olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. 30 bin adet maske üretimi için çalışmalarımıza başladık. Tekstil atölyemizi maske üretimine sunduk. Bütün çalışanlarımız hiçbir talep bulunmadan tamamen gönüllülük esas alarak çalışıyorlar, Allah razı olsun. Yaptığımız 10 bin adet maskeyi belediyemize teslim ettik. Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan bizlere teşekkür ziyaretinde bulundu. Bizde kendisine teşekkür ediyoruz. Maskelerimizi tamamen ücretsiz üretiyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden gelen desteği vermeye hazırız.” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI
TEŞEKKÜR ETTİ


Korona virüs tedbirleri kapsamında istenilen kurallara mutlaka uyulması gerektiğini belirten Çatal, herkesin mecbur olmadıkça sokağa çıkmaması temennisinde bulundu.
Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan da korona virüsten kurtulmak için verdikleri mücadelede esnaftan, iş adamlarından ve halktan büyük destek gördüklerini belirterek, maskelerin ücretsiz üretilmesi konusunda destek veren İmece Tekstil firması sahibi İlhan Çatal'a teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum