Yakıt tasarrufu yapmanın kolay yolları

Yakıt tasarrufu yapmanın kolay yolları

Yakıt tasarrufu yapmanın kolay yolları
31 Temmuz 2019 - 10:43

Özellikle yaz aylarında araçla seyahat etmek çoğu zaman ciddi bir mali yükü de beraberinde getiriyor. Ancak araç sahiplerinin bazı önlemler alarak yakıt tasarrufunu sağlamları mümkün oluyor.
 
Araç sahiplerinin en büyük endişelerden biri yakıt masrafı… Araç sahipleri yapacakları küçük önlemlerle yakıt tasarrufunu sağlayabilirler.
Generali Sigorta, yakıt tasarrufunu sağlayacak püf noktaları şu şekilde paylaştı.
 
Motor yağı, hava filtresi ve buji gibi araçta bulunan bazı parçalar yakıt tüketimini doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla yakıt tasarrufu yapabilmek için aracın bakımı düzenli bir şekilde yaptırılmalıdır. Öte yandan kullanılan güzergahın şartları da göz önünde bulundurulmalıdır. Engebeli yollarda hava filtresi sık sık kontrol edilerek, yakıt tasarrufu arttırabilir ve aracın daha uzun ömürlü olmasını sağlanabilir.
Yakıt tasarrufu yapmanın en kolay ve pratik yollarından biri de araç hızına dikkat etmektir. Araç hızı gereğinden fazla arttığında veya azaldığında yakıt normale oranla daha hızlı bir şekilde tükenir. Bu noktada yol şartlarını da göz önünde bulundurarak ideal bir hızla araç kullanılmalıdır. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum