Yanlış adres cinayeti davasında şok gelişme

Öldürülen kişinin telefonla görüştüğü H.K. isimli kadın zorla mahkemeye getirilecek

Yanlış adres cinayeti davasında şok gelişme

Öldürülen kişinin telefonla görüştüğü H.K. isimli kadın zorla mahkemeye getirilecek

 Yanlış adres cinayeti davasında şok gelişme
09 Ekim 2019 - 16:09

Adana’da alacaklısının evinin yerine başkasının evinin kapısını çalması sonucu çıkan kavgada kendisi öldürülen arkadaşı da yaralanan olayla ilgili 1’i tutuklu 2 sanığın 'Kasten öldürme, Kasten öldürmeye teşebbüs' suçlarından müebbet ve 15’er yıl hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle açılan davanın duruşması görüldü. Öldürülenin telefonla görüştüğü ve tefeci olduğu iddia edilen H.K. isimli kadının zorla mahkemeye getirilmesine karar verildi.
Sarıçam ilçesi Buruk Mahallesi'nde 25 Aralık 2018’de Erhan Keçeli, arkadaşları ile birlikte alacaklısı olduğu Abdilmecit Cop’un evi yerine yanlışlıkla bitişikteki Ali Özgören'in evine gitti. Çıkan kavgada Özgören, tabancayla Keçeli’yi öldürdü, Keçeli’nin arkadaşı Soner Der’i ise yaraladı. Olayla ilgili Adana 4.Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davaya devam edildi. Önceki gün yapılan davanın ikinci duruşmasına tutuklu sanık Ali Özgören ve geçen celse tahliye edilen Abdilmecit Cop ile sanıkların avukatları geldi. Duruşmada tanıklar dinlendi. Sanıklardan Cop’un eşi olan tanık F.Cop, eşinin olay günü sabah evden çıktığını ve akşam saat 21.30-22.00 sıralarında geldiğini belirterek, “Çay içerken mahalle muhtarı ile polisler eve geldi. Daha sonra olayı öğrendim. Ben öldürüleni tanımıyorum. Bu şahıstan eşimin borç para alıp almadığı konusunda da bir bilgim yoktur, bizim ev ile Ali Özgören’in evi arasında yaklaşık 150-200 metre mesafe var” dedi.
Cop’un kızı B. Cop da, evde otururken polislerin geldiğini ve babasının bir öldürme olayına karıştığını söylediklerini belirtti. B. Cop, “Babam eve geldiğinde sakindi. Polisler cinayete karıştığını söylediğinde şaşırmıştı, şaşkınlık içindeydi” dedi.
Söz hakkı verilen sanık Ali Özgören ise eski savunmalarını tekrarladığını söyledi. Olay günü evde otururken araba çarpması sesine benzer ses duyduğunu ifade eden Özgören, “Silahımı alıp aşağıya indim. Kim olduklarını sorunca biri bana küfür edip, ‘ya borcunu vereceksin ya da canını vereceksin’ diyerek üzerime 2 kişi saldırdı. Kendilerine, kimseye borcum olmadığını söyledim. Birisi ‘sıkın kafasına’ deyince korkutmak için tabancamla rastgele ateş ettim. Pişmanım” dedi. Diğer sanık Abdilmecit Cop ise ölen Erhan’dan 3 bin lira borç aldığını, 700 lirasını ödediğini, olay sırasında da evden dışarı çıkmadığını iddia etti.
Sanıklardan Özgören’in avukatı, öldürülen olay öncesinde devamlı aradığı kişilerden birinin de H.K. isimli kadın olduğunu, bu bayanın Hanımağa lakaplı faizle borç para verme işi ile uğraşan bir kişi olduğunu belirterek bu kadının davaya dahil edilmesini, müvekkilinin ise meşru müdafaa hali ile hareket etiğini ileride beraat etme olasılığının bulunduğunu belirterek tahliyesini talep etti.
Mahkeme savcısı, sanık Özgören’in tutukluluk halinin devamını istedi.

Mahkeme heyeti, sanık Ali Özgören’in tutukluluk halinin devamına karar verdi. Heyet, öldürülenin telefonla görüştüğü iddia edilen H.K.'nin zorla getirilmesini de kararlaştırıp duruşmayı, eksikliklerin giderilmesi, dinlenmeyen tanık ve müştekilerin dinlenmesi için ileri bir tarihe erteledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum