Yarınlara geç kalmayın!

Oyun yazarı Feyzullah Arslan, “Şimdi çocuğunu dinleyip gözyaşını silmeyenler yarın onun arkasından ağlamak zorunda kalabilir” dedi

Yarınlara geç kalmayın!

Oyun yazarı Feyzullah Arslan, “Şimdi çocuğunu dinleyip gözyaşını silmeyenler yarın onun arkasından ağlamak zorunda kalabilir” dedi

Yarınlara geç kalmayın!
26 Ekim 2018 - 08:55

MUSTAFA ÖZKE

 

ADANA (GÜNAYDIN) – Adana Devlet Tiyatrosu, son yıllarda toplumu erozyona uğratan ve aile bağlarını zayıflatan madde bağımlılığı konusunda örnek bir davranış sergiledi. Sezonun ikinci oyunu olan ‘Yarınlara Geç Kalmadan’ı izleyicisiyle buluşturan Adana Devlet Tiyatrosu oyuncuları, seyircilere çok önemli mesajlar verdi.

Lise yıllarındaki öğrencilerin çevresinden olumsuz etkilendiğini anlatan oyun, kopuk aile bağlarının nelerle sonuçlanacağını gözler önüne serdi.

Seyirciler tarafından ayakta alkışlanan oyunun yazarı Feyzullah Arslan, oyuncular tarafından sahneye çağırıldı ve bir buket çiçek verildi. Arslan da o çiçeğin oyuncuların hakkı olduğunu belirterek, buketi bir kadın sanatçıya sundu.

Oyunun ardından kısa bir konuşma yapan Feyzullah Arslan, “Şimdi çocuğunu dinleyip gözyaşını silmeyenler yarın onun arkasından ağlamak zorunda kalabilir” diyerek, toplumsal bir mesaj verdi.

 

EV SAHİBİ SEVİNÇ GEDİKTAŞ

 

Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’ndeki oyunun galası oyunun yazarı Feyzullah Arslan, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Yusuf Yalçın, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Narkotikle Mücadele Şube Müdürü Ali Abdullah Baytok, il protokolü ve seyircilerin katılımı ile gerçekleşti.

Adana Devlet Tiyatrosu Müdürü Sevinç Gediktaş ve Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Özlem Demirkale Eraslan davetlilere örnek bir ev sahipliği yaptılar.

Tiyatro Müdürü Sevinç Gediktaş’ın oyunun başladığı ana kadar seyircilerle bire bir ilgilenmesi dikkat çekti.

 

DOĞAN: İÇİM CIZ EDİYOR

 

Aile içi şiddeti, madde bağımlılığını, bir çocuğun hayatının nasıl bir anda değiştiğini ve bu değişimde kimlerin, nerede hata yaptığını gözler önüne seren oyunu Adana Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Gökhan Doğan yönetti.

Sahnede söz alan Gökhan Doğan, “Bu oyunu her yönetişimde içim cız ediyor. Çok duygulanıyorum. Ne olur yarınlara geç kalmayın” dedi

Oyunun yönetmen yardımcılığını Burçin Börü, asistanlığını Hakan Akyüz, kostüm ve dekor tasarımını Özge Akarsu, ışık tasarımını Özer Kuşkaya ve müzik düzenini Engin Bayrak yaptı. 23 – 27 Ekim tarihleri arasında H.Ö.Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak oyunda; Didem Alesoy, Dilber Çilem Güngör, Dilek Dokumacı, Eda Altunkara, Gülistan Kılıç, Gülsüm Uçkan, Hakan Akyüz, M. Burak Erol, Nazlı Köymen, Osman Çiçek, Ozan Sargın, Ömer Bertan, Özgür Küçüköner, Recep Kekil, Tuğba Sükmen, Ercan Uslu, Gürcan Alğan ve Vahit Yöney rol alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum