Yaşlılara büyük hürmet

Feke'deki çalışmalara Kaymakam Mehmet Rıdvan Doğan; İlçe Jandarma Komutanı J.Teğmen Aydın Alataş da katılıyor

Yaşlılara büyük hürmet

Feke'deki çalışmalara Kaymakam Mehmet Rıdvan Doğan; İlçe Jandarma Komutanı J.Teğmen Aydın Alataş da katılıyor

Yaşlılara büyük hürmet
28 Mart 2020 - 09:15

MUSTAFA ÖZKE

ADANA (GÜNAYDIN) –
Korona virüs salgınının yaygınlaşmasından sonra oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, büyük bir dayanışma örneği sergileyerek, özellikle dağ köylerinde yaşayan yaşlılara hürmet gösteriyor. Evden çıkamayacak durumdaki yaşlı vatandaşların gıda ve sağlık ihtiyaçlarını gideriyor. Destek grubunun çalışmalarına kaymakamlar direk katılıyor. Jandarma ve polis ekipleri, sosyal hizmet görevlileriyle birlikte Adana'nın en ücra köşesindeki yaşlı vatandaşların sorunlarını gidermek için büyük çaba sarf ediyor.
Adana'nın Feke ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için oluşturulan " Vefa Sosyal Destek Grubu" görevini sürdürüyor.
Özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan ikametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlara devletin her daim yanlarında olduğunu hissettirmek ve kendilerine yardımcı olmak amacıyla Kaymakam Mehmet Rıdvan Doğan; İlçe Jandarma Komutanı J.Teğmen Aydın Alataş ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali Özdemir kapı kapı dolaşıyor.
Yardım çalışmaları kapsamında ikametlere giderek gıda yardımında bulunan Vefa Grubu, devletin her daim vatandaşının yanında olduğunu ifade ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum