Yastığın altındaki bıçakla eşini öldürdü

Tartıştığı karısını yastığın altındaki bıçak ile öldürdü.

Yastığın altındaki bıçakla eşini öldürdü

Tartıştığı karısını yastığın altındaki bıçak ile öldürdü.

Yastığın altındaki bıçakla eşini öldürdü
11 Temmuz 2018 - 15:12

25 Mayıs tarihinde 72 yaşındaki M.A.K. adlı kişi ile 71 yaşındaki S.K. adlı karısı tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede ilerleyerek kavgaya dönüştü. Bunun sonucunda M.A.K., bıçak ile S.K.'yı bıçakladı. Sesleri duyan vatandaşlar yetkililere haber verdi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri geldi. Sağlık ekipleri tarafından yaralı kadına ilk müdahale yapıldı. Ardından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak kadın tüm çabalara rağmen yaşamını yitirdi. Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı. Gözaltına alınan M.A.K., tutuklandı.

5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk celsesinde tutuklu sanık M.A.K. ile sanığın şikayetçi oğlu M.K. ve sanık avukatı hazır bulundu. 

“GÜCÜ YETSEYDİ ÖLDÜRECEKTİ” 

72 yaşındaki sanık M.A.K. “Karım S.K. ile yeğenim N.K. ile telefonda konuştuğunu duydum. Bir sefer 10 gün evden gitti, olay gününden önce geldi, eşim akşam yatakta yastığın altına beni öldüreceğini söyleyerek bıçak koydu. Herkes yatıyorken, telefon çaldı, ben yatağımda söylenenleri duydum, yarın yine gideceğini söylüyordu. Tartıştık, önce sürahi ile kafasına vurdum, o da sopa ile başıma vurdu, başım döndü. Kadın beni gücü yetseydi öldürecekti. Kendimi korumak için yastığın altındaki bıçağı alarak vurdum, kaç kez vurduğumun farkında değilim. Yaptığıma çok pişmanım, sonra komşuya söyledim, polis geldi, götürdü. Kafama altı dikiş atıldı. Sürekli beni tek başıma bırakıp gidiyordu. Ben kaderime razıyım” dedi.

“BABAM PARANOYAKTIR” 

Oğlu M.K. ise “Bütün söyledikleri yalan. En baştan anlatacak olursam babam paranoyaktır, annemle sürekli kavga ederdi. 94’lü yıllarda Elbistan’da annem ile babamın kavgası yüzünden ağabeyim kendisini öldürdü. Babam evi terk ederdi, ben küçüktüm, ağabeyim babamı arayıp, çağırır, ‘gelmezsen kendimi öldürürüm’ dedi, babam da ‘benim 5 tane oğlum var, 1 tane eksilmiş olur’ demişti, ağabeyim de canına kıydı. O yüzden oradan taşındık” diye konuştu.  

 “ET MAKİNESİNİN ÜZERİNDE DAHİ KAN VARDI” 

Annesinin leke bırakacak bir kadın olmadığını söyleyen M.K., “Annem gibi namus timsali bir kadına böyle leke atarak kendi ahiretini karartıyor. Babam uçkur düşkünü birisidir. Annem kanser hastasıydı, son zamanlarında bırakın yürümeyi, emeklerdi. Amcamın oğlu N.K. ziyarete geldi. Babam en son onu gördüğü için paranoya yaptı. Mersin’de otururken de başka birisi için böyle yalan ve iftiralar attı. Olaydan sonra eve gittiğimde et makinesinin üzerinde dahi kan vardı” dedi. 

Tanık olarak dinlenen N.K. de “Sanık amcam olur. Ben amcamı 30 yılda belki 3 defa görmüşümdür. Sanığın kulakları duymadığı için yengemi telefon ile arar, halini hatırını sorardık. Telefon kayıtlarımıza bakabilirsiniz” diye konuştu.

Mahkeme heyeti beklenen rapor nedeniyle duruşmanın Eylül ayına ertelenmesine, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.  Olayın, Kayseri’nin Selçuklu Mahallesi Battal Gazi Bulvarı üzerinde bulunan bir binada yaşandığı öğrenildi.