Yayıncılık sektörü Cibali’de buluşuyor

9. Zeynep Cemali Edebiyat Günü bu yıl 5 Ekim 2019 Cumartesi günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Salonu’nda gerçekleştirilecek

Yayıncılık sektörü Cibali’de buluşuyor

9. Zeynep Cemali Edebiyat Günü bu yıl 5 Ekim 2019 Cumartesi günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Salonu’nda gerçekleştirilecek

Yayıncılık sektörü Cibali’de buluşuyor
07 Haziran 2019 - 11:08

 
MUSTAFA ÖZKE
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
Türkiye’de yayıncılık sektörünün tüm paydaşlarını buluşturan yıllık yayıncılık konferansı 9. Zeynep Cemali Edebiyat Günü bu yıl 5 Ekim 2019 Cumartesi günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Salonu’nda gerçekleştirilecek.
Konferansa; kitaplara yaratıcı emek veren yazar, editör, çevirmen ve sanatçılar; yayınevi profesyonelleri, telif ajansları ve akademisyenler; tedarikçi firmalar, kitapları okurla buluşturma sorumluluğunu üstlenen dağıtımcı ve kitapçılar; ilgili sivil toplum kuruluşları, kütüphaneler ve medyadan yetkililer katılıyor.
Her yıl yayıncılık ve edebiyat dünyasının nabzını tutan, gündemdeki önemli konulara yer verilen konferans, Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2019 Ödül Töreni’ne de ev sahipliği yapacak.
Geçen yıl mayıs ayında 500’ün üzerinde öyküyle sekizincisi düzenlenen Zeynep Cemali Öykü Yarışmasını TED Ankara Koleji’nin 6. sınıf öğrencisi Kaan Bayri, ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Ankara Ortaokulu’nun 7. sınıf öğrencisi Ali Onur Özkan ve Konya’dan Duygu Hatipoğlu kazanmıştı.
Üç başarılı öğrenci “kararlılık” temasını, çeşitli insanlık halleriyle ve hatta hayvanların dünyasında biçimlendirerek ödüle uzanmışlardı.
Etkileyici öykülerin arasından, “kararlılık”ı bir öykü kurgusu içinde en iyi ifade eden üç genç aldıkları ödüllerin sevincini aileleri, dostları ve okullarıyla paylaşmışlardı.
Geçen yıl seçici kurulda Müren Beykan, Çiğdem Sezer, Fadime Uslu, Semih Gümüş, Turgay Fişekçi ve Hande Demirtaş yer almıştı.
Bu yıl ise “Yalan” temasını öyküsünde en iyi işleyen öğrenciler ödüle hak kazanacak. Seçici kuruldaki Ayşe Sarısayın, Mine Söğüt, Murat Yalçın, Tolga Gümüşay edebiyata taze kan kazandırmak için yoğun bir mücadelenin içerisine girecekler. Öyküsünde Yalan temasını ödül alacak kadar güzel yazan başarılı öğrenciler önümüzdeki günlerde açıklanacak ve ödüllerini 5 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek törenle alacaklar.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum