ETİKET KAZIĞI!
HAYDAR ŞENGÜL

HAYDAR ŞENGÜL

ETİKET KAZIĞI!

20 Ekim 2021 - 10:01

Uyarmaktan bıktım! Artık bunu bilerek yaptıklarından şüphem yok.
Bu bir kere başıma gelse hatadır diyeceğim ama aynı mağazada defalarca başıma gelmesinden mütevellit sistematik bir şey olduğunu düşünüyorum.

Vatandaşlar artık hesabını yaparak alış verişini yapıyor.Nerde, ne ucuz varsa  gidip oradan alışveriş yapıyor.Belki de aynı gün dört ya da beş market geziyor en uygunu bulmak ve almak için..
Gel gelelim  evdeki hesap markete uymuyor.Rafta indirimli fiyatı 8,90,kasada 21.50.
Bu nasıl bir fahiş fiyat? Bu nasıl bir farktır?

Bu bizzat şahsımın yaşadığı bir olaydır.Bahaneleri ise hazır;indirim bitti ya da etiketi değiştirmeyi unuttuk.Bu bahanelerle artık insan kandırmayı ve yalan söylemeyi bırakın!

Peki vatandaş ne yapmalı?
Vatandaşın yapması gereken sadece o ürünü  etikette gösterilen fiyattan almak olurken, bu ne benim ne de diğer vatandaşın hatasıdır.Bu hata kendilerinin hatası, kendileri hatalarını telafi edecekler .
Bu sorunlar bitecek mi peki? Hiç sanmıyorum..

Bizde ki  alışveriş çılgınlığı olduğu sürece bu sorunlarda devam edecek.Sadece ihitiyacımız olanı alırsak, aslında en önemlisi günlük tüketime gidersek daha güzel olacak. Ama ne yazık ki muda mümkün değil çünkü  yapılan her indirimde çılgınlar gibi markette uzun kuyruklar oluşturuyor ve tüketiyoruz.
 
 Sadece indirimli ürünleri almakla kalmıyor, ihtiyacımız olmadığı halde başka ürünlere de el atıyoruz.Sonrada kasada gerçeklerle yüzleşiyor ve ne yaptığımızın farkına varıyoruz ancak çok geç oluyor.
 
Fiyatlarda indirim ve ya artışların sıklıkla yaşandığı dönemlerde, satışa sunulan ürünlerin bazılarında indirim yapılıyor ya da biz öyle sanıyoruz. Raftaki  fiyatı (etiket fiyatı) ile kasa fiyatı farklı çıkarken, bazılarımız takip bile edemiyor. 

Benzer şekilde hafta sonları ve ya belirli günlerde indirimli ürün satan perakende satış mağazaları, dağıttıkları el broşürlerinde ya da gazete ilanlarında duyurdukları fiyatlarını, etiket ya da kasa fiyatlarına yansıtmayabiliyorlar. Kasada bunlarla karşı karşıya kalıyoruz.Etiketteki fiyatı farklı kasada  fiyatı farklı..

Artık buna bir son verin.Müdahale edilmediği sürece bu sorun hep devam edecek ve vatandaşta mağdur olmaya devam edecek.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum