Adana’nın iki değeri!
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Adana’nın iki değeri!

10 Kasım 2014 - 16:47

Adana Valisi sayın İlhan Atış. Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası ve Adana Ticaret Borsası’nın başlattığı “Adana için hep birlikte çalışalım” uygulamasına destek Verdi.
Vali Atış, ATO Meclis Başkanı Behiç Pakyürek ile Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gizir’I makamında Kabul ederken, Adana için çalışmalarında destek olacağının sözünü verdi.
Adana Valisi İlhan Atış ve misafirleri Adana’yı nasıl daha güçlendiririz ve güzelleştiririzin derdine düşmüşlerdir. Yani Adanalının beklentilerine cevap vermenin telaşı içerisindeler.
Burada Adana’nın siyasetinden, ekonomisinden “Bakan”sızlığınden sözetmeyeceğim.
Adana’nın sporundan bahsedeceğim.
Adana Demirspor ve Adanaspor Adana’nın değerleridir ve bu değerlere sahip çıkmak her Adana’lının görevi olmalı.
Adanaspor Bankasya 1. Liginde sıkıntılar çekiyor. Yani kümede kalma mücadelesi veriyor. Adanaspor bulunduğu ligde hiçkimseden destek görmeden mücadelesini sürdürüyor.
Halbuki, maddi olmasa bile manevi şekilde destek verilse Adanaspor’da moraller daha yüksek olmaz mı?..
Adana Demirspor ise 2. Lig’de Play-Of mücadelesi veriyor.
Şimdi bu iki takımın Adanalının desteğine ihtiyacı var. Bence Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası ve Adana Ticaret Borsası yöneticileri bu iki takıma sahip çıkarak Adana’nın değerlerine sahip çıkmış olurlar.
Adana Vali İlhan Atış ve odaların yöneticilerinin Adanaspor ve Adana Demirspor’a destek vereceklerine yürekten inanıyorum. Sonuçta iki takım da başarılı olursa, gelecek yıllarda Süper Lig’de mücadele ederlerse Adana’nın ekonomisi kazanacaktır. Adanalı olarak Süper Ligde olmanın gururunu yaşayacağız.
Eğer Adanaspor bu ligden düşerse Bankasya 1. Ligine çıkması zor olur. Bankasya 1. Ligi’ne çıkmak o kadar kolay değil. Bakınız Adana Demirspor’a.. Yıllardır 2. Ligde mücadele ediyor. Her yıl neredeyse Bankasya 1. Ligin kapısından dönüyor.
Sözün özü…
Adanaspor ve Adana Demirspor Adana’nın değerleridir. Sahip çıkmak hepimizin görevidir…


YORUMLAR

  • 0 Yorum