Şimşek’te çiçek açtı!
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Şimşek’te çiçek açtı!

10 Kasım 2014 - 16:47

Adana Demirspor-Karşıyaka maçında keyifli bir Pazar yaşadık. Hele de maç gündüz olunca bir de buna yazdan kalma güneşli hava eklenince keyifler tam oldu. Birde Adana Demirspor’un galibiyeti eklenince keyfimize diyecek yoktu.

Evet keyifli bir Pazar yaşadık..

Adana Demirspor hep sıkıntılı pazarlar yaşatmıştı bizlere ve taraftarlarına. Ligde bir türlü istekrar sağlayamayan Adana Demirspor dünkü Karşıyaka maçında özellikle golü yiyene kadar futbol adına vasatın üzerine çıkamadı. Ne zaman ki golü yedi, kendine geldi Mavi-Lacivertli futbolcular. Yedikleri golden sonra silkelenen Adana Demirsporlu futbolcular 27. Dakikada Can’ın golüne 37 dakikada Mulenga ile karşılık verdi.

Adana Demirspor beraberlik golünden önce Oğuzhan ve Mulenga ile net gollük pozisyon buldu, ancak bunları sayıya çeviremedi. Karşılaşmanın 27. Dakikasından sonra geriye düşen Adana Demirspor, Karşıyaka karşısında atak üstüne atak geliştirerek adeta konuk ekibe alanı dar etti.

Demek ki, isteyince, azmedince, hırslanınca oluyormuş.

Oğuzhan ve Mulenga’nın değerlendiremediği pozisyonların yanına  Hüseyin Kala’nın pozisyonunu da eklediğimizde Adana Demirspor’un çok şey kaçırdığını söyleyebiliriz.

Peki Adana Demirspor bunları yaparken, Karşıyaka boş mu duruyordu?

Elbette ki hayır. Karşıyaka takımı zaman zaman Adana Demirspor’a sıkıntılı anlar yaşattı. Özellikle Adana Demirspor’dan Karşıyaka’ya giden sevilen oyuncu Juninho’nun ilk yarıda yüzde yüzlük pozisyonu değerlendirememesi Mavi-Lacivertli taraftarlara derin bir nefes aldırdı.

Karşılaşmanın 76. Dakikasında yerini Onur’a bırakan Juninho, Adana Demirsporlu taraftarlara kendisini o kadar sevdirmiş ki, oyun alanını terkederken alkışlarla uğurlandı. Juninho da taraftarlara aynı şekilde karşılık verdi. Bence Juninho, Karşıyaka takımına boşuna kaptırıldı. Bunu da belirtmekte fayda var diye düşünüyorum.

Maçın hakemi karşılaşmayı iyi yönetti, ancak 90+2’de Hüseyin kala’nın Ramazan tarafından cezaalanı içerisinde düşürülmesini “Es” geçmesi tek hatasıydı.

Karşılaşma esnasında ve sonrasında iki takımın bazı oyuncuları birbirlerine karşı pek centilmen davranmadılar. Olası kavgayı araya giren diğer oyuncular ve teknik heyet engelledi. Bu da sevindirici bir durumdur. Maçın sonunda Mavi-Lacivertli taraftarlar, Karşıyakalı futbolcuları “İzmir’in dağlarında çiçek açar” sözleriyle uğurladı. Bu sözün üzerine ancak Şimşek’te çiçek açtı diyebiliriz...

Demirspor’da Karşıyaka işlemi tamam, sıra Şanlıurfaspor’da..

YORUMLAR

  • 0 Yorum