Meryem Çam

Meryem Çam

Sonbahar

21 Kasım 2017 - 07:13

Aynı alanda birbirimizi görmeden bir yaşam sürüyoruz. Birbirimizi anlamayı geçtim, birbirimizi görmeden yaşıyoruz.

Bakın, Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, hekimlerin kendi çalıştıkları hastanelerde bile birbirini göremediği için Sonbahar Kahvaltısı düzenlediklerini söylüyor.

Diğer kurumlarda çalışanlar birbirlerini görüyor mu?

Sonbahar kahvaltısı aslında çok güzel bir dayanışma örneği! Diğer kurumlarda da bu dayanışma sağlanmalı ve kurumlarda çalışanlar birbirleriyle daha sık görüşebilmeli aslında…

 

*****

 

Okullarda belki daha üst düzey yetkilileri görmeyen öğretmenler vardır. Derslerine girip girip çıkıyorlar belki okulda kendi arkadaşlarını bile göremiyorlar. Diğer devlet kurumları da bunlardan çok farklı değil. Odalar, borsalar, sendikalar, diğer sivil toplum kuruluşları.

Belki genel kuruldan, genel kurula birbirini gören üyeler vardır.

Bu yönüyle Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten’in girişimini önemsiyorum ve değerli buluyorum.

 

*****

 

Baro Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen Adana Tabip Odası yönetici, üyeleri ile ailelerinin katıldığı ‘Sonbahar Kahvaltısı’nda konuşan Ökten, “Hekimlerin en fazla ihtiyaç duyduğu bu günlerde birbirimizi görelim istedik. Sağlık ve hekimlik anlamında zor günlerden geçiyoruz. Uygulanan sağlık politikaları ne yazık ki bizlere çok olumsuz bir şekilde yansıdı. Bu süreçte Adana Tabip Odası olarak tüm hekim arkadaşlarımıza ulaşmaya, sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. Amacımız kendi çalıştığı hastanelerde bile birbirini göremeyen meslektaşlarımızı en azından bu tarz etkinliklerle bir araya getirip, sohbet ortamı yaratmaktır.” diyor

 

*****

 

Sadece doktorlar mı sıkıntılı. Sıkıntı he meslek gurubunda fazlasıyla var. Bu yüzden toplumun genel anlamda sağlığı, huzuru, rehabilitesi için bu tür etkinlikler artırılmalı.

Bunun için sivil toplum kuruluşları gerekirse güç birliği yapmalı, daha çok dayanışma içerisinde olmalı.

Adana’nın kışı yok. Hafta sonları bir bakıyorsunuz güneş açıyor.

Çok güzel piknik alanlarımız var. Salon toplantıları olmasa bile önümüzdeki dönemlerde kısa süreli, Belemedik, Varda gezisi bile yapılabilir.

Şimdi oradaki doğa harikaları görülmeye değer güzellikte…

 

*****

 

Elbette değişik alternatifler de söz konusu bir araya gelmek için. Devlet kurumları, özel kuruluşlar, sivil toplum örgütleri Adana’nın sonbaharını çok güzel değerlendirebilir. Bunun için kendilerine zaman ayırabilirler.

Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten’in bu girişimi, Adana’daki diğer kurum ve kuruluşlara da örnek olmalı.

Adana’nın güzel yarınları için daha çok dayanışma, birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.

Bu sonbaharın güzelliklerini Adana’nın dört bir yanındaki doğa harikalarıyla yaşamanız dileğiyle…

YORUMLAR

  • 0 Yorum