Mesut Özdemir

Mesut Özdemir

Perde arkası

05 Nisan 2019 - 08:35

Adana’da çok güzel gelişmeler yaşanıyor. Sabancı Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenen Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali harikalar yaratıyor. Birbirinden değerli yerli ve yabancı sanatçılar Adanalılarla buluşuyor.
Sahne önünde olduğu kadar perde arkasındaki isimler de büyük önem taşıyor.
Tiyatroda olduğu gibi Portakal Çiçeği Karnavalı da Adana’ya güzellikler kazandırıyor. Adana dünyaya güzellikleriyle anlatılıyor.
Yollarda, kaldırımlarda, sokaklarda olduğu kadar karnavalın perde arkasındaki isimler de büyük önem taşıyor.
 
*****
 
Tiyatro, karnaval derken Adana büyük bir seçimi de geride bıraktı. Pekiyi bu seçimin perde arkasındakileri kimse merak etmiyor mu?
Adana’yı 30 yıl sonra sosyal demokrat ve halkçı bir anlayışla yönetime talip olan Zeydan Karalar kazandı.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Millet İttifakı ile girdiği yolda büyük bir başarı elde etmesi ve Zeydan Karalar’ın Adana’yı kazanması elbette önemli ama önemli olan bir gerçek de perde arkasındaki isimler.
Adana’nın sonra sosyal demokrat ve halkçı bir anlayışla yönetilmesi için verilen mücadelenin perde arkasındaki en önemli isimlerden birisi de şüphesiz Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin’dir. CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, kendi seçim bölgesi dahil Adana’yı adım adım dolaşarak, gecesini gündüzüne katarak ve sabaha kadar uykusuz kalarak bu mücadelenin başarıyla sonuçlanmasında öncülük etmiştir.
 
*****
 
Okul gezileri kapsamında Yüreğir Cumhuriyet Ortaokulu ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bire bir görüşmeler yaparak seçime yön vermiştir.
Sandıkların kapanmasına kısa bir süre kala oy kullanmayan vatandaşları sandığa çağırmıştır. Bir oyun her şeyi değiştirebileceğinden yola çıkarak yüz yüze görüşmelerle halkı sandıklarla buluşturmuştur.
Sadece bunlar değir görevli olduğu Çukurova'da ilçe örgüt Başkanı Remzi ümit Atay ve Belediye Başkanı Soner Çetin'in yanı sıra partililerle durum değerlendirmesi yapmış, tüm üyelere, müşahitlere ve halka sandıklara sahip çıkma çağrısı yapmıştır. Yani seçim süresince bir dakikasını bile boş geçirmemiştir. Son dakikada bile seçmenlere, “Değerli Adanalıların tercihi şu ana kadar Adana Büyükşehir'de adayımız Zeydan Karalar'ı başkan olarak gösteriyor. Rehavete kapılmadan, sandıkları terk etmeden hep birlikte baharı yaşayalım. Kazanan Adana olsun” diyerek, seçim sevincini paylaşmıştır.
 
*****
 
Ve son mesajında Dr. Müzeyyen Şevkin, “Değerli kardeşlerim; Adana 30 yıl sonra sosyal demokrat ve halkçı bir anlayışla yönetilmesi için sunduğunuz büyük katkı, değişim ve gelişimin önünü açmak için verdiğiniz mücadele takdire şayandır. Hepinize teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım. Millet ittifakının tüm belediye başkanlarını tebrik ediyor, halk için halktan yana çalışmalarla kentimize ve ülkemize değer katacaklarına inanıyorum.” diyerek, partili partisiz hiçbir ayrım yapmadan herkesi kucaklamıştır.
Demek ki sahnedeki Zeydan Karalar kadar, perde arkasındaki Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin de diğer milletvekili arkadaşları gibi baharın kapılarını Adana’ya açmıştır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum