Nitelikli insan
RESUL UÇAR

RESUL UÇAR

Nitelikli insan

24 Nisan 2018 - 08:46

Dünyanın neresine giderseniz gidin ve ne iş yaparsanız yapın karşınıza nitelik çıkıyor. Nitelikli insan her yerde iş ekmek buluyor. Gittiği yerde baş tacı ediliyor.

Çalıştığı işin hakkını veren kim olursa olsun her zaman toplumdan saygı görür. Makamının hakkını veren ve yaptığı işlerde toplumun emeğini hakkını gözetenler her zaman yöneticilerin başvuracağı ilk adam olur.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün çalışma arkadaşlarında böyle bir yol izlemesi dikkatlerden kaçmıyor. Ve Başkan sözlü yaptığı her işte nitelikli insan vurgusunu yapıyor.

 

*****

 

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalanırken Başkan Sözlü’nün vurgusunu yaptığı nitelikli insan yine gündeme geldi.

Başkan Hüseyin Sözlü, “İşçi kardeşlerimiz bizim dava arkadaşımızdır. Ben Adana’da kimsenin yapamadığını, başaramadığını sizlerle başardım, Göller’e suyu, Kızıldağ’a yolu sizlerle götürdüm ve bunları borçlu bir belediye olarak yaptık. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yegane kaynağı, serveti nitelikli insan gücüdür.” dedi

 

*****

 

Siz işçiye, emekçiye değer verirseniz ve alın terini değerlendirirseniz bunun da karşılığını görürsünüz. Başkan Sözlü geçmişten gelen tecrübesiyle işçisine ve emekçisine büyük değer veriyor ve çevresindeki kadrosunu nitelikli insanlardan seçiyor. Bu çok önemli bir ayrıntı aslında anlayana…

 

*****

 

Demek ki Adana Büyükşehir Belediyesi’ni nitelikli bir kadro yönetiyor. Bu kadronun alt kadrolarında çalışanlar da Adana’ya en iyi hizmeti vermek için ellerinden gelen gayreti gösteriyor. Yapılan toplu sözleşmeden çıkan sonuç bu. Elbette Adana’nın işçisi emekçisi daha fazlasını hak ediyor ama Büyükşehir’in aldığı ödenekler de ortada bunun da bilinmesi gerekiyor.

 

*****

 

Toplu iş sözleşmesinin hem belediyeye hem de çalışanlara hayırlı olmasını dilerken, burada Belediye İş Sendikası Adana Şube Başkanı Sancar Manga’yı da unutmamak gerekiyor.

Sancar Manga, bu göreve geldikten sonra gerek belediye hizmetlerinde gerekse sendika üyeleri arasında örnek bir işbirliği gerçekleştirdi.

Eğer bugün belediye işçileri güzel bir sözleşme ile mutlu oluyorsa, eğer bugün işçinin emekçinin hakkı tam anlamıyla veriliyorsa burada Sancar Manga’nın büyük faktörü bulunuyor. Göreceksiniz Adana Büyükşehir Belediyesi bu sözleşmenin ardından daha güzel hizmetlere imza atacak. Çünkü emeğini alan insanlar canla başla çalışacaklar.

 

*****

 

Demek ki neymiş nitelikli insan gittiği her yeri değiştirirmiş aynı Belediye İş Sendikası Adana Şube Başkanı Sancar Manga da olduğu gibi.

Daha göreve gelir gelmez farkını hissettirdi ve işçinin emekçinin hakkını aldığı güzel bir sözleşmeye imza attı.

Büyükşehir Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesinin Adana’ya kaliteli hizmet anlamında daha çok değer katmasını diliyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum